Alternatif Diş Sağlığı

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Diş Sağlığı

Geçen ay, 18 ay içinde ilk diş muayenemi yaptım ve deneyimlerimi kaydetmek istedim - son 18 ayda yaşam tarzım ve diyetim açısından çok şey değişti. İşte mevcut diş sağlığım hakkında bir rapor - hayatı daha iyi için önemli ölçüde değişen bir kişinin diş sağlığı.

Son diş muayenem için gittiğimde, günde 20 sigara içiyordum, şekerli beyaz şarap, günde 6-8 pint kahve içiyordum, sürekli tatlı şekerli işlenmiş yiyecekler yiyordum ve bolca jöle tatlı yedim . Yine de tüm iyi insanlar gibi, dişlerimi günde iki kez fırçaladım ve gargara ile şişirdim - bu yeterli mi?

Diş Sağlığım 18 Ay Önce Nasıldı

18 ay önce bir kontrol için dişçiyi ziyaret ettiğimde, ziyaretim bir boşluğun kötüleşmesi ve yeniden doldurulması gerektiğinden doldurmama neden oldu, dişlerim kahverengi olduğu için (nikotin ve bol miktarda kahve) bir ölçek ve cilaya ihtiyacım vardı tartar tüm dişlerimin etrafında toplanmıştı ve diş hekimi başka bir dişi kapatmayı düşünüyordu. İyi değil mi? Yaşam tarzınızı bir dişçiden gizlemek yok - sigara içtiğimi biliyordu, olması gerekenden daha fazla alkol içtiğimi biliyordu, kahve alışkanlığımı ve şeker bağımlılığımı biliyordu! Şok olmuştum. Kullandığım diş macunu, tüm süpermarketlerde yaygın olarak bulunan diş macunuydu ve her zaman en pahalı diş macunu da almadım.

Bu ziyaretten hemen sonra, doktorum tarafından, yaşam tarzım düzelmedikçe ve sağlık danışmanımla tanışıp organik yaşama yolculuğuma başladığımda ölümcül bir kalp krizi geçirdiğimi söyledim.

Ne değişti?

Hikayemi bilmeyenler, diş sağlığımı etkilemek için neyi değiştirdiğimi merak ediyor olabilirler.

• Sigarayı bıraktım - ilk eşimin annesi dişlerini sigara içmeyi bıraktığında, 40 yaşında takma dişler bırakarak yaptığım için endişelendiğim bir şey. Dişlerim iyiydi

• Çay ve kahve içmeyi bıraktım, sıcak suyu limon ve zencefil ile değiştirdim. Limon, ağzınızda diş çürümesine neden olan doğal olarak oluşan asitleri nötralize etmeye yardımcı olabilir. Sağlıklı dişlere sahip olmak için ağzınızda nötr bir pH'a ihtiyacınız vardır - 6.5 ile 7.5 arasında olmalıdır - bu doğru yiyecekleri yiyerek ve doğru içecekleri içerek yapılır. Genel sağlığın iyi bir göstergesi olduğu için ağzımdaki pH'ı haftalık olarak kontrol ediyorum - kağıtlar internette hiçbir şeyin yanında satın alınabilir - ve ağızdaki sağlıklı bir pH sağlıklı dişler demektir!

• Tatlıları, abur cuburları ve işlenmiş gıdaları yemeyi bıraktım ve dişlerimle temas eden hiçbir rafine şeker almıyorum anlamına gelen rafine şekerler (sakaroz) kullanmayı bıraktım - bunlar diş çürümesinin ana nedenlerinden biridir.

• Doğal, organik, taze, bütün yiyecekleri% 80-90 oranında yemeye başladım - bunlar, vücut tarafından tamamen farklı bir şekilde işlenen ve dişlerinizi çürütmeyen doğal olarak oluşan bir şeker olan fruktoz içerir (doğal meyvelerdeki şeker, tatlılarda bulunan veya içeceklerinize koyduğunuz veya bir kutu soda% 50'sini oluşturan rafine şeker kadar kötüdür!) Ayrıca bu çiğlerden bazılarını yemek, plak asidini nötralize etmeye ve dişlerin yüzeyini temizleme

• Kendi diş macunumu Mısırlılar ve Azteklerin binlerce yıl önce yaptıkları ve yerli kabilelerin hala yaptığı bir şey yapmaya başladım - bu sadece 4 malzemeden oluşuyor ve ucuz - sodyum bikarbonat, tuz, maden suyu ve nane esansiyel yağı İsteğe bağlı. Sodyum bikarbonat ve tuz, ağzınızdaki asidi biraz daha nötralize eder. Bu, dişleri beyazlatmak ve tartar birikimini temizlemek için gerçekten iyi çalışan cesur bir macundur. Ayrıca, piyasada bulunan ve kimyasal içermeyen organik un içermeyen aloe diş macunu kullanıyoruz. Çoğu insanın kullandığı diş macunları şunları içerir:

- unid (popüler inanışın aksine, bu vücut için iyi değildir - aslında gübre üretiminden ve bunun gibi toksik bir atık olan zehirli bir kimyasaldır - bulmak için sadece az miktarda araştırma yapmanız gerekir. unid ile ilgili gerçekler ve korkutucu!);

- alüminyum (Alzheimer ile bağlantılı) ve silikon içeren ve zaman zaman diş minesine zarar verecek kadar aşındırıcı olduğu bilinen aşındırıcılar; deterjanların çoğu, birçok hastalığa bağlı sodyum lauril sülfattır;

- nemlendiriciler - diş macununun gliseril gibi kurumasını önleyen kimyasallar (diş macunum kurursa, sadece daha fazla kaynak suyu eklerim !!);

- carageenan (bilinen bir kanserojen) gibi koyulaştırıcılar;

- diş macununuzda bakterilerin büyümesini durduran koruyucular, başlıcaları östrojenin etkilerini taklit ettiği bilinen ve meme kanserine bağlı olduğu bilinen parabenlerdir - hava geçirmez bir kapta tutulursa, diş macunum bakterileri büyütmez;

- tatlandırıcılar - genellikle sakarin kullanılır, ancak boşluk olasılığını artırmada da küçük bir etkisi vardır;

- tatlandırıcı - deterjanların tadını örtmek için gerekli, diş macunu onlarsız korkunç tadı olurdu - diş macunumdaki lezzet isteğe bağlıdır, onsuz iyi tadı;

- boyama - E numaraları, diş macununuzu mavi veya yeşil veya beyaz yapmak için - diş macunu bunlar olmadan iğrenç görünecektir

Kendiniz için yapmak için çok basit ve ucuz bir şey, bazıları diğer bileşenlerin etkilerine ve diğerlerinin genel fiziksel sağlığınıza zarar veren diğer etkilere karşı koymak için çok fazla içerik içerdiği garip değil. Bunu vücudunuza yaparlarsa, diş sağlığınıza ne yaptıklarını hayal edin - gördüğümüz gibi, kullanılan bazı aşındırıcılar dişlerinizdeki emayeyi yok edebilir. Aşındırıcımız, suda çözünen doğal bir madde olan Himalaya tuzudur.

• Değişen son şey, kontrolümden önceki ay boyunca tarçın ve bal yol testimizi yapıyordum, bu yüzden günde sıcak su içinde birkaç bardak tarçın ve bal içiyordum. Binlerce yıldır yerli insanlar tarafından nefesi ferahlatmak ve ağız hijyenini ve diş sağlığını korumak için kullanıldı (yol testine başladığımda keşfettim)

En son yaptığım muayenenin sonucu neydi?

Diş hekim "Mmmm" ing ve "Aah" ing o ağzımın etrafında dürtü bir sürü yaptı. Sonra bana farklı bir şekilde ne yaptığımı sordu - dediğim gibi, onlardan bir şey alamazsın! Bu yüzden bıktım - ona yukarıda listelediğim her şeyi söyledim, ona çoğunlukla kendi ev yapımı diş macunumu kullandığımı söylemek de dahil. Tepkisi "Vay canına!" sallanan bir kafa ve güvensizlik. Sonra bana dişlerimin "her zamankinden daha iyi durumda" olduğunu, "onları gördüğü en sağlıklı" olduklarını ve diş etlerimin artık geri çekilmediğini ve dişlere geri döndüğünü söyledi. Tartar oluşumu neredeyse hiç yoktu! Yaptığım şeyin çalıştığına ve yaşam tarzımı değiştirdiğimden beri genel diş sağlığımın GELİŞMİŞ olduğuna dair doğrulama

Hala normal diş macununu kullanacak mısın?