Amerikan Sağlık Trendleri: Eski, Şişman ve Tembel

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Son AMA Yönetici Özeti "Amerika Birleşik Devletleri'nde Sağlık: Sağlık Trendleri" hem biraz umut hem de çok fazla kasvet içeriyor.


Nüfus Eğilimleri


2050 yılına kadar 65 yaş üstü nüfusun kesimi bugünden 83,7 milyona çıkacak. Bu, kronik hastalıkların yaygınlığının dramatik bir şekilde artacağı anlamına gelir. 1990 yılından bu yana, sigara kullanımı yetişkin nüfusun% 29.5'inden% 18.1'ine düşmüştür. Muhtemelen sonuç olarak, inme% 34, kalp hastalığı% 27 ve kanser% 17 azalmıştır. Kulağa hoş geliyor ama ...


Yağ ve Halsiz


1990'dan bu yana, yetişkinlerde obezite oranı (30'un üzerinde BMI olarak tanımlanmaktadır)% 12'den% 29.6'ya yükselmiştir. Aynı zamanda diyabet tüm yetişkinlerin% 4.4'ünden% 10'una yükseldi. Eski yetişkinler değil, tüm yetişkinler. CDC, 2050 yılına kadar yetişkinlerin yüzde otuzunun diyabet olacağını tahmin ediyor. Sonuç olarak, obezite şimdi kalp krizlerinin önde gelen nedenidir. Fiziksel hareketsizlik önemli bir nedendir. Yetişkinlerin sadece% 21'i ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı'na haftalık 150 dakika egzersiz önermektedir. Benim gözlemim, çoğu egzersiz yapmamaktır. Birçok işveren şimdi sağlıklı davranışlar için finansal ödüller veren sağlıklı yaşam programları sunmaktadır. Bu doğru yönde büyük bir adım olabilir. Tabii ki, özellikle federal hükümet sağlık sigortası işini özel şirketlere bırakırsa, morbid obez veya kontrolsüz diyabet hastalarına sağlık sigortasını reddeden cezai eylemler de gelebilir.


Posta Kodunda Doktor Var mı?


AMA, birinci basamak doktorlarının uygulamalarını kapattığını ve sigortalı, kalite yönetimi, ilaç endüstrisi ve hatta tıbbi bilişim gibi klinik olmayan alanlara erken emekli olduklarını veya bu alanlara geçtiklerini bildirmektedir. Sağlık hizmetlerine olan talep dramatik bir şekilde artacağından, KA'lar ve Hemşire Uygulayıcıları tarafından artan bir birincil bakım yüzdesi sağlanacaktır. Bağımsızlıklarının artmasını bekliyorum. Bu mutlaka kötü bir şey değildir, bu bakıcıların çoğu mükemmeldir ve şefkatli ve kapsamlı bakım sunar. Bu eğilimin olası bir yan ürünü, endokrinologlara ve KOAH hastalarına akciğer uzmanlarına diyabet göndermek gibi sevk ve alt uzmanlık hizmetlerine olan talepte bir artış olabilir.


Sorumluluk Al veya Başkası Will


Tıbbi bakımın maliyetinin kaynaklarımızın yönetebileceğinden daha fazla olduğu distopik bir gelecek ortaya çıkıyor. Bu oldukça korkutucu durumda, birisinin muhtemelen ya güçsüz olan ya da zorunlu sağlık yönergelerini kabul etmeyi reddeden hizmetlerden mahrum edilmesi gerekecektir. Henüz buna gelmedi. Diyet ve aktivitede önerilen değişiklikleri yapmak için hala zamanımız var. Unutma, kim herkesin sigarayı bırakacağını tahmin edebilirdi?