Arkadaşlık ve Kıdemli Ruh Sağlığı - Depresyon Hakkında Konuşalım

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Çoğumuz, bakıcılığın zihin, beden ve ruha odaklanması gerektiğine inanıyoruz. Yaşlılar yalnızken, tıpkı sizin ve ben gibi depresyona girerler. İnsanların arkadaşlığa ihtiyacı vardır, ama aynı zamanda doğru arkadaşlığa da ihtiyacımız vardır. Belki de sizin gibi, bir bakıcının kişiliğini müşterilerinin kişiliğiyle eşleştirmeye kesinlikle inanıyorum ve evde bakım endüstrisindeki birçok şirketin buna odaklanmadığını çok talihsiz buluyorum. Müşteri kişiliklerini eşleştirmek, pozitif bir ilişki, daha güçlü zihinsel sağlık ve stressiz bir evde bakım veren durumu sağlar. Herkes kazanır.

Evet, doğru bakıcıyı bulmak biraz daha uzun sürüyor, ama sorun değil, çünkü evde iyi bakım şirketlerinde, sektördeki birçok kişinin şikayetlerinden biri olan ciroyu önlediğini bulmuşlardır. Gerçek bir arkadaşlık temelli bakıcı senaryosu, müşterinin aile gibi muamele gördüğü senaryodur. Bunu başarmanın en iyi yolu, hem bakıcının hem de müşterinin birbirini aile olarak görmesi için uygun bir eşleşme yapmaktır, iki yönlü bir cadde olduğunda en iyisidir.

2011 yılında Amerikan Psikoloji Derneği tarafından ortaya konan "Sağlık Psikolojisi Dergisi" nde çok iyi bir araştırma yapıldı (Cite: Cilt 30, No. 4, 377-385. DOI: 10.1037 / a0022826). Araştırma başlığı; Aparna Shankar, Anne McMunn ve Andrew Steptoe tarafından yazılan "Yaşlılarda Yalnızlık, Sosyal Tecrit ve Davranışsal ve Biyolojik Sağlık Göstergeleri". Sonuç olarak araştırma makalesi şunları not eder:

"Yalnızlık ve sosyal izolasyon, sağlık davranışları üzerindeki etkileri yoluyla sağlığı bağımsız olarak etkileyebilir. Ayrıca, sosyal izolasyon, kardiyovasküler hastalık gelişimi ile ilişkili biyolojik süreçler yoluyla sağlığı da etkileyebilir."

Bakıcı olarak çalışanlar için çok şaşırırlar. Aslında, sektördeki uzmanlar bunu baştan beri söylüyorlar. Yaşlı aileler de kendilerinin endişe duyduğunu ve ev içi bakım hizmetleri için bir şirketle iletişim kurmasının başlıca nedenlerinden biri olduğunu söylüyor. Umarım kendimi, aileleri ve ampirik bilimsel araştırmaları anlar ve kabul edersiniz.

Kimsenin yaşlılıkta yalnız kalması gerekmediğine inanıyorum, hizmet etmek için buradayız ve müşterilerimizin mutlu, sağlıklı ve şefkatli bir arkadaşlıkla yaşamasına yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Nüfusumuz yaşlandıkça bu konular ön plana çıkmaktadır ve ilgili herkese adil bir şekilde hizmet edilmesini ve onurla muamele görmesini sağlamak tüm sorumluluğumuzdur. Lütfen araştırmayı yapın ve tanıdığınız kişileri ihtiyacı olanları düşünün, böyle olumlu adımları herkes için gerçeğe dönüştürmeliyiz.