Bireysel Kredi ile Yapabileceğiniz Farklı Şeyler

admin

Administrator
Yönetici
20. yüzyılın başından bu yana, kredi talebi yıldan yıla hızlı bir büyüme göstermiştir. Piyasadaki kredi verenlerdeki artış bu büyümeye büyük katkı sağlıyor. Bugün müşteri akıllıdır ve dijital endüstrideki ilerlemeler ortalama müşterinin iyi okunmasına ve bilgilendirilmesine yardımcı olmuştur.


Daha önce kişisel bir kredi boşuna, müşteri en düşük faiz oranı ile borç veren için çalışacaktı. Bugün, senaryo büyük ölçüde değişti. Bankalar, iyi bir kredi notuna sahip müşterileri eğlendirmekte ve kendilerine aldığı krediler için daha iyi fırsatlar ve teklifler sunmaktadır. Dolayısıyla, bireyin finansal profilini daima güçlü tutması gerekir.


Bireysel kredi bu denkleme nasıl uyuyor?


Derhal ilgilenilmesi gereken kısa vadeli yükümlülükleri yerine getirmek için bir kişi tarafından bireysel kredi alınır. Bu krediyi herhangi bir tıbbi veya genel acil durum için de kullanabilirsiniz. Öğrenim ücretleri, kredi kartı faturaları, pahalı bir cihaz satın almak, yeni yerlere seyahat etmek vb. Bunlar kişisel kredi ile yapabileceğiniz farklı şeylerdir. Ancak, bu kredinin bir kullanımı daha var ve bu kullanım finansal profilinizi güçlendirmektir.


Evet, kredi puanınızı artırabilir ve böylece kişisel bir kredi kullanarak ve herhangi bir temerrüt olmadan zamanında geri ödeyerek finansal profilinizi güçlendirebilirsiniz. Varsayımsal bir örnek alalım;


Johnny Kane, kiralık bir dairede eşi ve çocuğuyla birlikte yaşayan evli bir adamdır. Birkaç yıl içinde çocuğun okuluna ve işyerine yakın bir daire satın almak istiyor. Farklı kredi verenlerden konut kredisi almayı denetlerken, sadece kredi notu düşük olduğu için konut kredisini daha yüksek oranda elde ettiğinin farkındadır. Johnny daha sonra bu konuda bir şeyler yapmaya karar verir.


Kredi notunun zayıf olduğunu ve dolayısıyla hiçbir bankanın kredibilitesi için kefil olamayacağını öğrenir. Dolayısıyla, herhangi bir krediye daha düşük bir faiz oranı istiyorsa, kredi puanını yükseltmesi gerekecektir. Johnny 2 yıl süre ile bankadan kişisel kredi başvurusunda bulunur. Faiz oranı yüksek ve kredi tutarı 1,00,000 rupi. Johnny, bu krediyi herhangi bir temerrüt olmaksızın geri ödemenin faydalarının kredi puanını artıracağını fark etti. Krediyi herhangi bir temerrüde düşmeden öder. Birkaç yıl sonra konut kredisi için başvurduğunda, kredi puanı şimdi iyileştiği ve finansal profili güçlü olduğu için öncekinden daha iyi bir faiz oranı elde ediyor.


Mali profilinizi geliştirmek için kişisel krediyi bu şekilde kullanabilirsiniz. Bankalar, herhangi bir temerrüde düşme imkanı olmaksızın krediyi geri ödeyebilmenizi sergilediği için iyi bir kredi puanına sahip müşterilere en iyi fırsatlarını ve tekliflerini sunar.
 
Üst