Bitcoin ve Para Birimi Üstündeki Tesiri

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Bitcoin, 2009 senesinde piyasaya çıkan inkilap durumunda bir para birimidir! İşlemlerin orta insana gerek kalmadan geçmesini sağlayarak çalışır. Bundan dolayı banka gerekmez.


Ek olarak muamele tutarı ve reel adınızı vermenize gerek kalmaz. Bu elastikiyet ile bitcoin hem tüketiciler aynı zamanda satıcılar tarafınca geniş çapta kabul görmüştür. Ek olarak internet barındırma hizmetleri, çevrimiçi gıdalar ve çevrimiçi düşünebileceğiniz herhangi bir hizmet satın almak için kullanılabilir.


Bitcoin, para birimi arenasını oldukca etkiledi. Anonim olarak mal satın almak için kolayca kullanılabilir. Ek olarak rahat ve ucuz internasyonal ödemelerin avantajlarını sağlar ve hiç bir ülke yahut düzenlemeye doğal olarak değildir yahut bunlarla sınırı olan değildir.


Birtakım insanoğlu Bitcoin'i bir yatırım aracı olarak görüyor ve değerlerini artıracağına güvenerek Bitcoin'i satın alıyor.


Bitcoin almak için, öteki muhtelif para birimlerini kullanarak insanların bu tarz şeyleri satın almasına yahut satmasına müsaade eden bir Exchange pazarından satın alabilirsiniz.


Bitcoin aktarımı, Bitcoins'i mobil uygulamalar yahut PC'lerini çevrimiçi olarak kullanan bir başkasına ileterek kolayca yapılır. Tıpkı dijital para gönderme benzer biçimde.


Bitcoins ile, bulutta yahut bilgisayarda mevcud "dijital cüzdan" olarak adlandırılabilecek bir para birimi değerine sahipsiniz. Bu dijital cüzdan, içerisindeki hesap sahiplerinin Bitcoin göndermesine yahut almasına, mal ve hizmet satın almasına yahut saklamasına müsaade eden sanal bir banka hesabı gibidir.


Bir çok banka hesabı FDIC tarafınca sigortalanmış olsa da, Bitcoin cüzdanları güvenilir değildir, sadece güvenilir, güvenlidir ve ödeme esnekliği avantajlarına haizdir.


Amerika doları, altın, gümüş yahut öteki birtakım kıymetli metallerin aksine, Bitcoinler kıttır ve bu kıtlık algoritmiktir.


Internasyonal havale açısından Bitcoin kazanır. Dolandırıcılık yahut emniyet hikayesinde kaygı yoktur. Mesela, birtakım para değişimi işlerinde, muhacir işçiler Bitcoin'i bir ülkeden diğerine e-posta yöntemiyle ödeme göndermek için kullanabilirler.


27 Haziran 2014'te Amerika Hükümeti, çevrimiçi bir karaborsa operasyonu olan İpek Yolu'nun kapatılmasına el konulmuş olan ortalama 30.000 BTC'yi aleni artırmaya çıkaracaktı. O halde, Bitcoins'in kıymeti 633.84 dolardı. Bugün, bir Bitcoin, bu yazının yazıldığı vakit süresince ortalama 655.48 dolar değerinde.


Kent merkezindeki birtakım yöresel tüccarlara, iç şehirlere yahut çevrimiçi olarak iyi bakarsanız, pencerede yahut kapıda Bitcoin logosu kabulünü görürsünüz.


Bitcoin hala olgunlaşıyor ve şimdiye kadar oluşturulmuş en mantıklı para birimlerinden biri olma yolunda çok önemli bir ilerleme kaydediyor.