Borç ve Kredi Konsolidasyonu Gerçekten Çalışıyor mu?

admin

Administrator
Yönetici
Borç ve kredi konsolidasyonu, borçlarınızın tamamını veya bir kısmını alma ve hepsini birleştirme işlemidir. Birçok kişi konsolidasyonu çeşitli nedenlerle kullanır ve bunu yapmanın farklı yolları vardır. 2000'li yılların ortalarında konut finansmanı patlaması sırasında, birçok insan borçlarının tamamını ev kredilerine yeniden finanse etti. Buradaki düşünce yüksek faiz borcunu alıp, çok daha düşük faiz oranlı bir krediye koyabilmeleriydi. Ancak, birçoğunun fark edemediği kusur, 30 yıl boyunca bu yeni konsolide borcu ödeyecekleri, faiz oranındaki bir düşüş, bu 30 yıllık dönemde paradan tasarruf etmeyecekti. Diğerleri, tüm borçlarını kolayca izlenebilir bir ödeme haline getirmek için özel konsolidasyon kredileri kullanmıştır. Biçim ve nitelik ne olursa olsun, konsolidasyonun temel dayanağı, tüm borcunuzu tek bir krediye borçlandırarak, faiz oranınızı düşürüp daha "uygun fiyatlı" veya "ödenebilir" hale getirebilmenizdir.


Teorik olarak, borçların birleştirilmesi borçlarla başa çıkmak için çekici ve uygulanabilir bir çözüm gibi görünmektedir. Bununla birlikte, araştırma ve tarih pekiştirmenin nadiren işe yaradığını gösterdi ve bir iflas avukatı olarak deneyimlerim bana uzun vadede insanların paradan tasarruf etmediğini ama aslında daha fazla maliyete neden olduğunu söylüyor. Nisan 2013'te US News ve World Report tarafından yayınlanan Önlenecek Konsolidasyon Tuzakları bölümünü okuyarak konsolidasyonun nadiren neden çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Hatta finans gurusu Dave Ramsey gibi konsolidasyon hizmetlerinin işe yaramadığını ve bir "aleyhte" olmaktan başka bir şey olmadığını itiraf ediyor. Okuyun, Borçları Konsolidasyon Hakkındaki Gerçek, Dave Ramsey.


Birkaç saygın konsolidasyon hizmeti var, ancak birçok konsolidasyon şirketi, borç stresinden kaynaklanan korkuyu avlayarak ciddi borç problemi olan insanlardan yararlanan dolandırıcılıktan başka bir şey değildir. Eski iflas müşterilerimizin çoğu konsolidasyon şirketlerini denedi ve hepsi aynı şeyi bildirdi, hizmet için onlara çok paraya mal oldu, ancak borçlarının dengesi değişmedi veya önemli ölçüde değişmedi.


Konsolidasyonda zamanınızı, paranızı ve akıl sağlığınızı boşa harcamak yerine, kendinizi borçtan kurtarmak için başka bir seçenek sunmuştur. Borcunuz varsa ve bunu ödeyebileceğiniz öngörülebilir bir yolunuz yoksa, yine de yardım almaya hak kazanabilirsiniz.


İflas Kanununa göre yardım için başvuruda bulunarak, insanların mali hayatlarını yeniden izlemek için çeşitli seçenekleri vardır. Bölüm 7 tamamen yeni bir başlangıçtır, Bölüm 7 altında İflas dosyalayarak borçlu olabileceğiniz hemen hemen her türlü borcu temizleyebilir ve mali hayatınız için temiz bir sayfa ile başlayabilirsiniz. Yeniden başlatma düğmesine basmak hayattır.


13. Bölüm yapılandırılmış bir ödeme planı olarak çalışarak bir miktar borcu bir zaman diliminde ve karşılayabileceğiniz bir miktarda geri ödemenizi sağlar. Bölüm 13, Bölüm 7'nin sahip olmadığı birçok avantaja sahiptir; vergi borcuna olan faiz ve cezaları durdurmak, haciz edilecek bir evi kurtarmak ve bazı durumlarda Bölüm 13 sahip olduğunuz araçtaki negatif eşitliği ortadan kaldırmanıza izin verir. Bu, kredi bakiyesinin ne olduğunu değil, arabanın değerini ödediğiniz anlamına gelir.


Ayrıca, çoğu, finansal hayatınızı iflas yoluyla geri almanın zaman çerçevesinin, kanıtlanmamış borç ve kredi konsolidasyonu kullanmaktan çok daha hızlı olduğunu bildirdi.


İflas yoluyla borcun üstesinden gelmenin faydalarını öğrenmek için yaşadığınız her yerde lisanslı bir iflas avukatıyla konuşun.
 
Üst