Covid-19: Tanımı, Emareleri ve Önleme

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Corona, aka Covid-19, bulaşıcı hastalıklar sıralamasında içeriyor. Sadece, virüsün yeni bir biçim bulunduğunu ve kısa sürede ortaya çıkarılmıştır. Virüs kontrat kişilerin çoğunluğu hafifçe veya orta şiddetli emareleri muzdarip. Hastaların bir çok tedavi olmadan hastalıktan kurtarmak iyi bir şeydir. Bu makalede, güvenilir kalmak destek olabilecek emareler ve korunma önlemleri ile alakalı konuşacağız.


Aslına bakarsanız sıhhat sorunları, kanser şeklinde temel olan mevcut, yaşlılar veya o denli meydana getirilen çalışmalara bakılırsa, kronik teneffüs rahatsızlıkları ve diyabet hastalığı ciddi emareler muzdarip olasılığı daha yüksektir.


Virüs kapmamak için lüzumlu önlemleri almak icap eder anlama gelir önlenmesi açısından en iyi yolu informasyon sahibi olmaktır. Bu hastalığın sebebi nelerdir ve bir kişiden diğerine yayılır iyi mi tahmin etmek icap eder.


İlk ve en mühim tedbir, sık sık dezenfektan, alkol şeklinde kullanarak ellerinizi sudan geçirin ve yüzünüzün burun, saç, dudak yahut öteki parçaları dokunmaktan kaçının.


Bu virüs iyi mi şimdi, milyon dolarlık bir sual. Son olarak araştırmalar bakılırsa, Corona virüslü bir ferdin öksürmesi veya hapşırması kararı yayılır. Ya sıçan gürültü veya ağız kanalıyla başka bir ferdin vücut girin ferdin yahut burun akıntı minik damlacıklar benzer biçimde. Bundan dolayı, müsait teneffüs adabı muaşeret kuralları kovuşturmak önemlidir.


Şu anda, Corona için herhangi bir tedavi veya aşısı yok. Fakat klinik potansiyel tedaviler ve etkinliğini değerlendirmek için devam etmektedir. KİM internet adresinden aktüel informasyon alabilirsiniz.


Önleme


Her neyse ki, enfeksiyonu önlemek ve yavaşlatmak için birkaç kanıtlanmış bir yolu vardır, bu yayılıyor. Enfeksiyon kurtaracak ve yayılmasını yavaş destek olacak birkaç ipucu aşağıda verilmiştir.


 • Sabun ve su ile el yıkama alışkanlığı edinin. Minimum 20 saniye süresince ellerini yıkamak için en iyisidir, sabunlu su virüsü öldürmek için ihtiyaç duyulan vakit miktarıdır.
 • Birisi öksürük yahut hapşırma var ise, bunlardan minimum bir metre standı olun.
 • Olası olduğunca, yüzüne dokunup tutmaya çalışın
 • Hapşırma yahut öksürük damlacıkları önünde öteki insanoğlu bulaşabilir tutmak için burnunuzu ve ağzınızı kapatın madem.
 • Şayet virüs tarafınca enfekte olduğunuzu düşünüyorsanız, dışarı çıkıp oda içerisinde kalmayınız.
 • Sigara ve akciğerler küçülür niçin olabilecek faaliyetlerde yer almayın.
 • Toplumsal mesafe uygulaması, ve hakkaten zorunlu olmadıkça Yolculuk etmeyin.

Emareler


Evvela, sars Corona herkesi aynı halde etkilemez dikkat etmek önemlidir. Teneffüs Rahatsızlıkları Covid-19 farklılıklar bu yana, bir çok insan hafifçe emareler vasatta acı. Hastaların bir çok hastalıktan kurtarmak, herhangi bir hususi tedavi olmadan anlama gelir. Tek yapmaları ihtiyaç duyulan hepimiz uzak dur ve yukarıda verilen ipuçları uygulamadır.


Sadece, temel sorunları olan kişiler şiddetli emareleri muzdarip daha yüksek bir risk altındadır. Bazıları virüs ölümcül olabilir. Benzer halde, 60 yaşın üstündeki insanoğlu da ciddi semptom riski vardır. Bundan dolayı, bu insanoğlu diğerlerine bakılırsa daha dikkatli olmalıdır.


Ortak Emareleri:


Virüsü emareleri bazıları aşağıda verilmiştir. Hafifçe emareler ve 7 ve 14 gün içinde gidebilir.


 • Kuru öksürük
 • Bitkinlik
 • Ateş

Öteki Emareler:


 • Boğaz ağrısı
 • Ağrıları ve ağrıları
 • Soluk darlığı
 • Birkaç birey burun akıntısı ve ishal muzdarip olabilir

Şayet hafifçe emareler var ise, veya kendini soyutlama gözlemlemek-virüs için kontrol yapabilirsin iyi mi öneri için sıhhat kuruluşu ile irtibat kurabilirsiniz. Şayet enfeksiyon kendini ve aileni kurtarmak istiyorsan bu muazzam. Ailenizin yaşamını ve yaşamı sizin ellerinizde.


Şayet öksürük, ateş var ise, veya zor soluk bulursanız, doktorunuza yakın derhal süre kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz.


Hemen sonra Covid enfeksiyon kurtulmak için alabilir-19 ve adımları ile alakalı temel bilgiler.