Hizmet Noktası Sağlık Planlarının Avantajları ve Dezavantajları

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Hizmet Noktası (POS) planları, sizin ve ailenizin kullanabileceği birçok sağlık sigortası seçeneğinden biridir. Benzersiz bir sağlık planı türü olan POS planları, HMO ve PPO planlarının bir melezi olarak kabul edilebilir. POS planları, her birinin bazı özelliklerini avantajlı bulabileceği bazı özellikler içerir. Aşağıda, bir POS planının diğer planlara kıyasla avantaj ve dezavantajlarının bir özeti bulunmaktadır.


POS Planının Avantajları


  • İndirilemez. POS planının en belirgin avantajlarından biri, ağınızdaki doktorlar için tümden düşülebilir olmamasıdır. Bu, sigortanız size geri ödeme yapmaya başlamadan önce tıbbi giderleriniz için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmediği anlamına gelir. Öte yandan, KİO'ların tümdengelimleri vardır.
  • Düşük ortak ödemeler. POS planları PPO'lardan daha düşük ortak ücrete sahiptir. Tıbbi bir masrafınız olduğunda, bunun sadece küçük bir kısmını ortak ödeme olarak ödemek zorunda kalacaksınız ve POS planınız maliyetin geri kalanını karşılayacaktır.
  • Daha fazla seçenek ve seçim özgürlüğü. HMO'ların aksine, POS planları ağınızda olmayan doktorlar için bile kısmi kapsama alanı sağlar. Bu, belirli bir tıbbi tedavi için ağınızdaki mevcut seçeneklerden memnun değilseniz, ağ dışında bir doktora görünebileceğiniz ve yine de biraz kapsama sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

POS Planının Dezavantajları


  • POS planı altında, bir birincil bakım sağlayıcısı (PCP) seçmelisiniz. Bu doktor, tüm tıbbi ihtiyaçlarınız için birincil doktorunuz olarak hizmet eder. Belirli bir sağlık sorununuz varsa sizi ağınızdaki uzmanlara yönlendirebilir. Bir doktor ziyaretinin ağ içi bir ziyaret olarak ele alınması için bir uzman görmek için PCP'nizden geçmeniz gerekir.
  • Şebeke dışı bir doktoru ziyaret ederseniz, sınırlı kapsamınız vardır. Ağ içi doktorlarda olduğundan daha düşük ve daha yüksek ortak ödemeler yapmanız gerekir.

Doğru Sağlık Sigortası Planının Seçilmesi


Ağınızdaki doktorlardan memnunsanız ve kapsama almak için geçmeniz gereken bir birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısına sahip değilseniz, o zaman bir POS planı sizin için ideal olabilir. Genellikle bir PCP veya sizi yönlendirdiği uzmanlar tüm yaygın tıbbi ihtiyaçları karşılayabilir. Bununla birlikte, POS ağı dışındaki doktorları sık sık ziyaret etmenizi gerektiren benzersiz tıbbi koşullarınız varsa, bunun yerine sizi bu doktorlarla kapsayan bir plan bulmaktan daha iyi olabilirsiniz.


Doktorların daha fazla seçeneği ve özgürlüğü, düşük ortak ödemeler ve ağ içi doktorlar için sıfırdan düşülebilir POS'u göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz cazip bir seçenek haline getirir. POS sağlık sigortası planları ve kullanabileceğiniz diğer seçenekler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Texas sağlık sigortası şirketi Seçenek 1 Sağlık web sitesini ziyaret edin.