Mortgage Kredisi Reddinden Sonra Atmanız Gereken 6 Adım

admin

Administrator
Yönetici
Kredi reddi genellikle ev sahiplerini kızdırır. Online ipotek kredisi başvurusunun reddine yol açan bir dizi faktör vardır. Bir ipotek kredisi için başvuran borçlular arasında oldukça yaygındır. Bununla birlikte, hatırlamanız gereken şey, reddetmenin hayallerinizin sonu olmadığıdır. Hazır olduğunuzda işlemi her zaman yeniden denemelisiniz. Ancak, yeniden başvurmadan önce neyin yanlış gittiğini öğrenmelisiniz. Hataları ayrıntılı olarak tanımlayın ve gerekli değişiklikleri yapın.

Online ipotek başvurunuz reddedildikten sonra atmanız gereken 6 adım:

1. Ret Mektubunuzu İnceleyin

Kredi başvurunuzun reddine yol açabilecek bir dizi faktör vardır. Sonunda neyin yanlış gittiğini düşün. Bu adım, aynı hataları tekrar etmeden doğru kararları vermenize yardımcı olacaktır, böylece kredi başvurunuz gelecekte kabul edilebilir.

2. Nerede Başarısız Olduğunuzu Sorunuz
Mortgage kredisi başvurusunun reddedilmesinin en sık nedeni yetersiz gelir veya kötü kredidir. Gelecekte bu tür reddetme durumlarından kaçınmak için, borçluların mortgage kredisi verenler veya bankalardan gerçekte nerede olmadıklarını anlamaları önemlidir. Gelecekte yeniden başvuru yapmayı düşünüyorsanız bu çok yararlı bir adımdır.

3. Sorunlarınızı Anlayın ve Onarın
Sorunlarınızı listeledikten sonra, düzeltmek için gerekli adımları uygulayın. Kredi geçmişinizin ve aylık gelirinizin uygunluk ölçütlerine uygun olduğundan emin olun. Başvuru sürecinizle ilgili herhangi bir sorun bulamadıysanız, bir sonraki adımı dikkate almak isteyebilirsiniz.

4. Diğer İpotek Kreditörleriyle İletişim Kurun
Farklı borç verenler farklı kural ve standartlara uyarlar. Şüpheniz varsa, bir çözüm bulmak için her zaman farklı bir ipotek borç veren ile iletişime geçebilirsiniz. Finansal gereksinimlerinize daha uygun olabilecek daha iyi kredi programları önerebilirler.

5. Farklı Kredi Programları Hakkında Bilgi İsteyin
Tüm ev sahipleri aynı tür kredi programlarına uymaz. Evinizin büyüklüğüne ve bölgesine bağlı olarak, finansal gereksinimleriniz farklı bir uyum gerektirebilir. Borçlular her zaman finansal yardım da dahil olmak üzere daha fazla seçenek aramalıdır. Bu gibi durumlarda, her zaman daha uygun olabilir ipotek kredisi programları mali hedeflerinize uygun olabilir.

6. İpotek İçin Yeniden Başvurun
Hatalarınızı düzelttikten sonra, yeniden başvuru işlemine başlamak için kendinizi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, ipotek kredisine yeniden başvurduğunuzda, bölgenizdeki en iyi ipotek borç verenlerden yardım almanızı öneririz. Bununla birlikte, nihayet yeniden başvurduğunuzda, sadece bir ipotek borçlusu aramamalısınız. Tüm kredi süreci boyunca size kolayca rehberlik edebilecek uzman ipotek danışmanları aramalısınız.