Obamacare Olmayan Kısa Süreli Sağlık Planları Yükseliyor

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Amerikalılar sağlık ihtiyaçları konusunda daha düşük maliyetli alternatifler arıyor. Tıbbi hizmetlerin karşılanması için büyük bir talebe ihtiyaç duymayanların başka seçenekleri de vardır. Aylık veya üç aylık bazda bazı tıbbi gereksinimleri olanlar bile, primlerden yeterince tasarruf sağlıyorsa, daha az kapsama alanı ile Tamam. İyi haber, alternatif planlar burada ve 2018 devam ettikçe talepte büyümeye devam edecekler.


Trump İdaresi, 2017 sonbaharında kısa süreli sağlık planlarının mevcut 90 günlük kısıtlamadan önceki 365 güne kadar uzatılmasını gerektiren bir yürütme emri imzaladı. Bu tür politikalar ACA planlarının yerini almak için değil, bireylere ve ailelere sağlık ihtiyaçları için daha fazla seçenek sunmak içindir.


Bu, federal sağlık sübvansiyonlarına hak kazanmayan ve ACA planlarının primlerini gerçekten karşılayamayan milyonlarca Amerikalı için harika bir haber. Zor kazanılan dolarlarının bir kısmını serbest bırakarak, ekonomiye, emekliliğe, koleje veya ihtiyaç duydukları her şeye geri koyabilirler.


Kısa vadeli planlar, önceden var olan koşulları veya ACA onaylı planların kapsadığı ACA (Obamacare) tarafından zorunlu kılınan Temel Sağlık Faydaları'nı (EHB) kapsaması gerekmeyen ACA olmayan sağlık planlarıdır.


Bu faydalar şunları içerir:


  • Annelik ve yenidoğan bakımı
  • Ruh sağlığı ve madde kullanım bozukluğu hizmetleri
  • Rutin muayeneler, mamogramlar, kanser taramaları vb. Gibi özel koruyucu bakım yararları
  • Çocuk hizmetleri (ağız bakımı ve görme)

Kısa vadeli planlar, politikada yukarıdaki kapsamlar olmadan mükemmel bir seçenektir. Sigortanın genellikle kendi başınıza karşılayamayacağınız ani ve pahalı şeyler olması gerekiyordu. Ev sahiplerinize ve otomobil sigortanıza bakın. Kendinizi üstlenmeyi göze alamayacağınız, öngörülemeyen ve maliyetli riskler için teminat sağlarlar. Kısa süreli tıbbi planlar tam da bunu yapıyor.


Mevcut 90 günlük maksimumdan 365 günlük maksimumya kısa süreli tıbbi plan uzatması 1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek. Bu tarihten sonra, 90 günlük maksimum limite sahip olmayan kısa vadeli planı sunan bir sigorta şirketine başvurabilirsiniz.


2018 için bir diğer dezavantaj bireysel görevdir. Kısa süreli tıbbi plan, IRS'ye göre ACA uyumlu bir plan değildir ve 2018'de vergilerinizi dosyaladığınızda vergi cezasına tabi olacaktır. Bunun başka yolları da vardır. Daha fazla bilgi almak için sahada bir profesyonel bulmanız gerekecektir. 2019 vergi yılı için bu vergi cezası geçer.