Öğrenci Kredisi Borç Müzakere

admin

Administrator
Yönetici
Bir müzakere sırasında, iki veya daha fazla taraf belirli bir sorunu çözmek için karşılıklı olarak tatmin edici koşulları tartışır. Öğrenciler ayrıca borç verenlerle geri ödemede zorlandıkları krediler hakkında görüşebilirler. Kredi müzakereleri kredinin tamamen ortadan kaldırılmasıyla sonuçlanamaz, ancak öğrenci faiz oranında bir azalma veya daha uzun bir geri ödeme süresi veya benzeri bir taviz alabilir.


Borç müzakereleri en iyi üçüncü, karşılıklı tarafsız bir taraf tarafından yapılır. Krediyi alan ve daha sonra borç verenlerle tartışan ve öğrenci için mümkün olduğunca fazla fayda sağlamaya çalışan öğrencinin durumunu inceleyen müzakere ajansları vardır. Müzakereciler hem borç veren hem de borçlu adına çalışır ve başarılı bir müzakere, her iki tarafın da mutabık kalınan koşullardan memnun olduğu görüşmedir.


Genellikle, bir öğrenci müzakerelere girmeye karar verdiğinde, zaten durmuş ödemeler vardır. Ancak müzakereye girme eylemi, öğrencinin borçların bir kısmını geri ödemeye istekli olduğunu gösterir. Ancak, bir öğrenci müzakereye yalnızca son bir önlem olarak başvurmalıdır. Borç veren kurumların müzakerelere girme arzusu yoktur, çünkü onlar için olanlardan daha az bir şeye razı olmalarının mantıklı bir nedeni yoktur.


Borç müzakerecileri ucuz olmaz. Bir borç müzakerecisinin en büyük niteliği, bir miktar nüfuz taşıması ve kredi finansmanı konularında deneyimli olmasıdır. Çoğu borç müzakerecisi ücretlerini peşin veya en az% 60 oranında önceden ücretlendirir. Bu, halihazırda borcu derin olan ve aslında müzakere amacını yenen öğrenci borçlular için büyük bir engel. Müzakereciler ilişkilerinde çok şeffaf değildirler ve öğrenci borçlulara sadece bilmeleri gerekeni bildirirler. Bunlar tehlikeli meselelerdir ve borçlar uzun süre çözüldükten sonra bile müzakerelere karşı huzursuz paralar olabilir.


Öğrenciler müzakerelerini kendileri gerçekleştirebilir, böylece müzakere ihtiyacını ortadan kaldırabilirler. Bir müzakere ajansı, öğrencilerin kendi başlarına yapabileceklerinden çok daha fazlasını yapmaz. Kredinin işlenmesi sırasında (şimdi Federal Aile Eğitimi Kredi Programları altında zorunlu olan) bir garantör varsa, borç müzakereleri daha basit hale gelir. Öğrenciler herhangi bir kredi tutarı üzerinde pazarlık yapabilirler, ancak müzakerelere katılma kararı kredi verenlerin elindedir.
 
Üst