Sağlığınız Burada Başlıyor: Refahınızı Zenginleştirin - Daha İyi Yemek Yiyin

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Bütün bunlar alışverişe başladığınız anda başlar. Akıllı alışveriş daha iyi sağlık için başlangıçtır. Satın almadığınız veya eve getirdiğiniz şey yiyemezsiniz. Orada seçiminiz var, daha düşük bir alışveriş sepeti veya daha düşük bir kan basıncı veya bir artrit alışveriş sepeti vb. Olabilir. Bunlar bizim seçeneklerimizdir, her şey hayatta iyi bir sağlık, kötü sağlık ve nasıl yönetiyoruz. Çoğu zaman bunlar kendi seçimlerimizdir. Çok sayıda araştırma ile gıdaların ilacımız olabileceği ve gıdaların şifacımız haline geldiği bilinmektedir.


Ancak sağlıklı bir bedene başka bir bağlantı daha vardır - zihniniz, çünkü madde üzerindeki zihin önemlidir. Bu doğru, zihnin. Buna zihin-beden bağlantısı denir. Özetle, zihninize inandığınız şey vücudunuzdaki şeyleri etkileyebilir. Kaygı, herhangi bir hastalığı daha da kötüleştirebilir veya hatta başlangıç noktasıdır. Anksiyete ağrıyı daha kötü hissettirebilir, savunmaları azaltabilir ve herhangi bir virüs veya hastalığın tutulmasına izin veren ve kan basıncınızı yükseltmeye yardımcı olabilir. Basit bir rahatlama eylemi, sağlığınız için zihin ve beden bağlantısının bir parçası olan harikalar yaratabilir.


Sağlık ve Refahın Birleşimi


Sağlıklı beslenme de dahil olmak üzere pozitif düşünme ve rahatlama tekniklerinin gücünü kullanmak kesinlikle herhangi bir hastalık tedavisine yardımcı olacaktır. Gıdalardaki yüksek tükenme nedeniyle, diyetinizde doğru seçimleri yapmak şimdi her zamankinden daha önemlidir. Vücudunuz ancak ihtiyaç duyduğu tüm doğru besinleri aldığında sağlıklı olabilir ve bunların hepsi satın aldığımız ve hazırladığımız yiyeceklerden gelir. Ama diyebilirsiniz: Vitaminlerimi her gün alıyorum. Öncelikle diyetiniz doğru değilse tamamen işe yaramaz. Vücudun sağlığı, birbiriyle çalışması gereken tüm mineralleri ve vitaminleri içeren birçok şeyden tepki verir; kendi başına bir veya ikisinin olumlu bir etkisi olmayacaktır.


Yemek yemenin hızlı, tembel ve ucuz bir yolu haline gelen birçok hızlı yiyecek, vücuda sağlıklı kalmak için ihtiyaç duyduğu şeyi vermez. Vücudunuzu uzun süre iyi besinler içeren doğru yiyecekleri reddetmek, şüphesiz ciddi bir sağlık sorunu haline gelecektir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak, sadece vesilelerle değil, her gün birçok mineral ve vitamin açısından zengin bir diyete sahip olmak demektir.


Tıbbi araştırmalar, kelimenin tam anlamıyla gıdalardaki binlerce iyileştirici besini keşfetti. Sebzelerde bulunan bir tür bitkisel besin maddesinin kanser ve diğer hastalıkları yüzde 44'e kadar azalttığı bilinmektedir. Birçok sebze karotenoid adı verilen bir madde içerir; beta karoten, lutein ve likopenin hepsi farklı karotenoid çeşitleridir. Hepsinin vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olan güçlü bir antioksidanları vardır.


Olağanüstü Şifa Olgu Hikayeleri


Doğa bize olağanüstü iyileştirici gücü sağlar. Ne yazık ki, birçok durumda bu sadece inkar etme nedeniyle değil, daha sık bilgi eksikliği nedeniyle göz ardı edildi. İnkar ve yanlış bilgilerin yanı sıra her zaman farklı görüşler vardır. Birçok insan, son birkaç on yıl içinde yanlış yönlendirilmiş yanlış tavsiyeye maruz kalmaya devam ediyor ve bugün hala kötü sağlığa yol açıyor. Bazı bilimsel olmayan bürokratlar, sağlıklı gıdaların obeziteyi olduğu kadar bir dizi kronik hastalığı da önleme gücüne sahip olabileceği yönünde bu geri duruşa sahiptir.


Her ne kadar bunun tam tersi olduğuna dair ezici bilimsel kanıtlar olmasına rağmen. Ne yediğinize iniyor; her hastalığı ve hastalığı mineral ve vitamin eksikliğine kadar takip edebilirsiniz. Çeşitli besinlerdeki en düşük eksiklikte bile vücudunuzun bağışıklığını ve kan seviyelerini değiştirecektir. Buradaki sorun, besin açısından zengin bir diyet seçmek zorlaştı. Sebze ve meyvelerdeki kalite yetmişli yıllardan beri toprağın tükenmesi ve yapay gübre kullanımı nedeniyle ortalama yüzde 40 ila 50 oranında azaldı.


İyileştirici güçler çinko, selenyum, bakır, magnezyum gibi farklı vitamin ve minerallerde bulunur; bunlar vücudumuzun sadece birkaç kez değil, her gün bir yüzdeye ihtiyacı olan pek çok şeyden sadece birkaçı. Herhangi bir eksikliğin üstesinden gelmek için takviyeleri kullanarak, birçoğu doğal malzemelerden değil sentetik malzemelerden yapılmış dikkatlice seçin.