Sağlık için ödemek için yağ gıda vergisi? Mütevazı Bir Teklif - Avantaj ve Dezavantajları

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Kanser, inme, diyabet ve yüksek tansiyon gibi çeşitli sağlık sorunlarına katkıda bulunan obezite, salgın haline geldi ve ABD nüfusunun yaklaşık yarısını etkiledi. Obez insanların sayısı 1985'ten bu yana iki katına çıktı ve bu da sağlık primlerinde% 30'luk bir artışa yol açtı. Obezitenin genel finansal maliyetleri alkolizm veya sigara içmekten daha fazladır. Obezite ile ilgili sağlık sorunlarının tedavisinde yıllık maliyetin 100 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir. Obezite göz ardı edilirse, sağlık maliyetlerinin zamanla azalması gerçekleşmez.


Neden daha fazla vergi?

İki sebep; İlk ve en bariz olanı, ayrı bir tartışma yürüten bir konu olan evrensel sağlık bakımı olarak önerilenler için paranın bir kısmını toplamaktır. İkinci ve muhtemelen en önemli ithalat nedeni, ne yediğimize ve bunun vücudumuzu nasıl etkilediğine dair farkındalık yaratmaktır. Amerikan halkı beslenme konusunda çok cahil.


Ne Vergilendirilir

Tüm fast food ürünlerinde% 10'a kadar gazlı içecekler için bir kuruştan bir kutu "günahkar-gıda" vergi teklifi yapıldı. Muhtemelen bundan daha kapsayıcı olması gerekiyor. Çok fazla şeker ve nişasta içeren paketlenmiş gıdalar muhtemelen tüm fast food endüstrisi kadar soruna katkıda bulunur. 100 gram veya porsiyon başına gram yağ ve şekere dayanan taze ürünler hariç tüm gıdalar üzerinde kayan bir ölçek olabilir.


Vergi Oranı nedir?

Tarım Bakanlığı, "günahkâr gıda" vergilerinin insanların yemek şeklini değiştirmesi için, gıda maliyetinin en az% 10 ila% 30'una eşit olmaları gerekebileceğini önerdi. Besi gıdaları üzerindeki% 10'luk federal verginin 10 yıl içinde 530 milyar dolar artacağı tahmin edilmektedir. Taze meyve ve sebze gibi sağlıklı gıdaların satın alınmasını teşvik etmek için bir vergi sübvansiyonu programı da olmalıdır. Bu tabii ki brüt geliri bir şekilde azaltacaktır.


Muhalefet Yanıtı

Çoğumuz, kendim de dahil olmak üzere daha fazla vergiye karşıyız, ancak bu tür bir vergiye karşı başka itirazlar var. İşte en yaygın olanlardan bazıları.


  • Ben şişman değilim ve olan biri için ödeme yapmak istemiyorum ve sodalarımı ve Dorritos'u seviyorum. Hala ne istersen yiyebilirsin. 99 sentlik bir Dorritos torbası için 1,10 $ ödemek, bu sorun için ödeme yapmanın en ucuz yolu olabilir. Bu sosyal sorunun büyüklüğü nedeniyle size bir şekilde mal olmayacağı kaçınılmazdır.
  • Hükümet, davranışlarımızı yasaklamaya ve ceplerimizi almaya çalışmayı bırakmalıdır. Üzgünüm arkadaşım ... çok geç. Bu karmaşık ve genellikle müreffeh bir toplumda, küçük bir şekilde yaptığımız her şey herkesi etkiler. "Hiç kimse bir ada değildir." Hükümetin bir şey yapmamasının tek yolu, evrensel sağlık hizmeti fikrini tamamen bırakmaktır. Hayal gücünüz bunun ne kadar iyi?
  • Fakirleri haksız yere etkileyen gerileyici bir vergi. Bu, yüzünde doğru gibi görünüyor. Düşük gelirli insanlar, yiyecek dolarlarını genişletmek için yüksek nişasta ve hızlı yiyecekler yerler. Daha önce de belirtildiği gibi, sağlıklı gıdaları seçmek için bir vergi sübvansiyonu olmalıdır. Halk sağlığı dolarının daha fazlasının beslenme eğitimi ve farkındalığına gitmesi gerekiyor. Doğru bilgi ve biraz yardımla, düşük gelirli insanlar sağlıklı diyetlere sahip olabilirler.

Ulusal bir sağlık sorununu çözmede yaşanan aksaklıklardan biri, kişisel hesap verebilirlik ve sorumluluğun politik olarak önlenmesidir. Hükümete güvenmemiz, tersine çevrilmesi zor bir durumla karşı karşıya kaldık ve hükümet bu rolü üstleniyor. Bireysel sorumluluk nihai çözümdür; o zamana kadar herkes bir şekilde öder.