Sağlık Sigortası: Neden Önemlidir

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Bilmemeniz halinde, sağlık sigortası, sigortalı kişinin hastalanması veya tıbbi tedaviye ihtiyacı olması durumunda üzerinde anlaşılan şartlara göre verilen bir güvence türüdür. Sigortalı hayatın yıllar boyunca tıbbi bakım gerektiren kronik bir durumu olabilir. Bunun hakkında daha fazla bilgi edelim.


Tıbbi masrafları kim ödeyecek?


Bu, insanların sorduğu en yaygın sorulardan biridir. Bir sağlık sigortanız varsa, sağlığınızın halledileceği için huzurunuz olabilir. Aslında, sizin (poliçe sahibi) ile sağlık sigortası sağlayan şirket arasında bir tür anlaşma veya sözleşmedir. Sözleşme veya sözleşmenin amacı maliyetlere karşı koruma sağlamaktır. Bazen, maliyetler o kadar yüksektir ki hasta kişi faturaları ödeyemez. Sonuç olarak, kişi iyileşmesi için gereken bakımı alamaz.


Aylık veya yıllık prim ödeyecek olsanız da, ödeyeceğiniz prim tutarının hastalık durumunda ödeyeceğiniz tutardan çok daha az olmasını beklemelisiniz.


Sağlık sigortasının kar amacı gütmeyen bir kuruluşun, özel işletmenin veya bir devlet kurumunun sağladığı bir tür fayda olduğunu unutmayın. Maliyeti anlamak için, şirket eyaletteki tüm insanların toplu tıbbi maliyeti hakkında bir tahmin alır. Daha sonra risk, politika aboneleri arasında bölünür.


Kavrama gelince, sigortacı bir kişinin beklenmedik sağlık masraflarından muzdarip olabileceğini, diğer kişinin ise hiç masraf ödemeyebileceğini bilir. Bu nedenle, sağlık sigortasını tüm sigortalı hayatlar için çok daha uygun hale getirme çabasıyla masraflar büyük bir grup insana yayılmıştır.


Bunun dışında kamu planları hükümet tarafından finanse edilmektedir. Bu nedenle, engelli ve yaşlılar gibi korunmasız gruplara ekstra sağlık sigortası sunmaktadırlar.


Kavramı daha iyi anlamak için bir örnek alalım. Serebral Palsili bir kişinin ömrü boyunca özel tedaviye ihtiyacı vardır. Kronik bir hastalığın standart bakımdan çok daha fazla paraya mal olduğu anlaşılmaktadır. Serebral Palsi, hastanın tüm yaşamı boyunca sürebilen fiziksel bir bozulmaya neden olabilir.


Bu durumun tedavisi düzenli doktor ziyaretleri, birçok tedavi ve uzun hastanede kalmayı gerektirebilir. Değer düşüklüğünün derecesine göre, özel sağlık sigortasına ihtiyacınız olabilir. Mesleki terapistler, mesleki terapistler, fizyoterapistler, ortopedik cerrahlar, radyologlar, çocuk doktoru, nörologlar ve benzeri gibi birçok sağlık uzmanı dahil olacaktır.


Bazı hastalar birden fazla servise ihtiyaç duyabilir. Bazılarının bir konuşma için patolog, kayıtlı diyetisyen, kozmetik diş hekimleri veya üroloğa ihtiyacı olabilir.


Dolayısıyla, sunulan teminat, masrafların yükü söz konusu olduğunda biraz rahatlamanıza yardımcı olabilir. Kaydolmazsanız, çok fazla mali sıkıntı çekebilirsiniz ve yardım kuruluşları ve topluluk grupları gibi diğer kaynaklardan yardıma ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle, bir sağlık sigortasından yararlanmak iyi bir fikirdir.