Sağlık Sigortası Nedir?

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Sağlık sigortası nedir ve neden buna ihtiyacım var? Sağlık sigortası, zarara uğramanız veya hastalanmanız durumunda tıbbi masraflar nedeniyle sizi ve ailenizi mali sıkıntılardan korur. Dört tür sağlık sigortası vardır, sadece bir taneye ihtiyacınız olabilir veya mümkün olan en fazla sigorta kapsamına sahip olduğunuzdan emin olmak için bir kombinasyona ihtiyacınız olabilir. Hangi sigortanın ihtiyaçlarınıza en uygun olacağını doğru bir şekilde hesaplamak için her bir sigorta türünü değerlendirmek en iyisidir.


Bireysel tıbbi kapsam, işverenleri veya aileleri aracılığıyla bu tür bir teminat almayan kişiler için tasarlanmıştır. Tıbbi ek sigortası, Medicare'e katkıda bulunan yaşlılar için tasarlanmıştır, ancak Medicare'in karşılamayacağı ek masrafları karşılamak için ek kapsam talep etmektedir. Hastane gelir sigortası temel sağlık sigortası programınıza iltifat etmeyi amaçlar Bu kapsam, kapsamlı bir hastalık veya yaralanma için hastanede uzun süreli kalışlara eşlik eden öngörülemeyen harcamalar için önceden belirlenmiş bir günlük yardım tutarı sağlar.


Dördüncü tür sağlık sigortası kapsamı, üç farklı şekilde gelen sakatlık sigortasıdır. Engellilik sigortası, bir kaza veya hastalık nedeniyle fiziksel veya zihinsel engelli olmanız durumunda sizi korur. Bu tür bir sigorta, bir sakatlık çalışmanızı ya da geçiminizi kazanmanızı engelliyorsa size yaşam giderlerinizi sağlamak üzere tasarlanmıştır.


Özürlülük gelir sigortası, asıl gelir ikame planı veya gelir sürekliliğinizde veya grup özürlülük planınızda bir iyileştirme olarak kullanılır. Bu plan, çalışamadığınızda aylık ücretler ödeyerek zor zamanlarda sizi ekonomik olarak güvende tutacak şekilde tasarlanmıştır. Mortgage sakatlık gelir sigortası, en değerli mülkünüzü, evinizi korumak için tasarlanmıştır. Bu politika, tamamen devre dışı kalırsanız ipotek yükümlülüğünüzü yerine getirmek için size özellikle para sağlar. Bireysel kredi sakatlık sigortası, kredi ödemelerini eşit aylık taksitler halinde ödemenize yardımcı olacaktır. Tamamen devre dışı kalmanız durumunda bu plan sizin adınıza doğrudan finans kurumuna ödeme yapar.


Hangi sigortanın sizin için en yararlı olduğunu ve ne kadar kapsama ihtiyacınız olduğunu düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey vardır. Çalışıyorsanız ve işvereniniz aracılığıyla sigorta alıyorsanız, sağlık bakımında gerçekten ne kadar teminat sağladığınızı araştırın. O zaman kendinize aşağıdaki soruları sorun:


Önceden var olan koşulları, genetik koşulları, kronik veya hayatı tehdit eden koşulları içeriyor mu? Sadece işyerinde meydana gelen kazaları mı kapsıyor? Sınırında değerlendirilmeden önce ne kadar para çekecek? Nakil veya uzun süreli bakım masraflarını karşılayacak mı? Aile üyelerine ne dersiniz, sigorta planınız onlara ne kadar teminat sağlayacak? O zaman yaşam tarzınızı düşünün. İçki veya sigara kullanıyor musun? Hipertansiyon bir aile yadigarı mı? Diyabet, kalp krizi veya felç için yüksek risk altında mısınız? Kazaya yatkın mısınız veya sıklıkla gereksiz risk alıyor musunuz? Geç saatlere kadar çalışıyor musunuz ve işe önemli bir mesafe katıyor musunuz? Birincil para kazananı siz misiniz ve bir kaza nedeniyle öngörülemeyen bir sakatlık nedeniyle işsiz kalırsanız faturalar nasıl ödenecek? Tüm bunları düşünün, sonra kendinize ve ailenize yeterince sigortalı olup olmadığınızı sorun.