USDA Kredisi Indiana

admin

Administrator
Yönetici
Bir ev için finansman almaya ve USDA kredisine hak kazanmaya çalışırken anlamanız gereken çok şey var. Satın aldığınız evi, kullanmak istediğiniz finans şirketini ve ön onay almak için kriterlerin neler olduğunu düşünürken en önemli faktörleri açıklayacağım.


Bilmeniz gereken ilk ve en önemli şey, katı gelir yeterlilik faktörlerinin olmasıdır. USDA uygunluk sitesine giderek, aile büyüklüğünüzün ne olduğunu ve bir USDA kredisine hak kazanıp kazanamayacağınızı görmek için ne kadar para kazandığınızı hesaplayabilirsiniz. Tipik olarak Indiana'da 75.000'den az geliri olan dört veya daha az bir aile hak kazanır. Beş veya daha fazla kişilik bir aile 100 bin kazanabilir ve yine de USDA kredisi almaya hak kazanabilir. Bakmak istediğiniz engelli çocuklar veya bakmakla yükümlü olunanlar gibi başka hususlar da vardır. Profesyonel bir kredi memuru ile konuşmak, süreci biraz daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.


İkinci şey, arzu ettiğiniz evin bir USDA eleme alanında olduğundan emin olmaktır. Google USDA'nın uygun olup olmadığını ve adresin uygun olup olmadığını görmek için mülkün adresini yazabilirsiniz. Bu işe yaramazsa, istediğiniz mülkün uygun olup olmayacağını bana veya yerel borç vereninize sorabilirsiniz. USDA aracılığıyla onaylandıktan sonra, emlakçınız hangi alanların uygun olduğunu ve neyi yapmadığını bilmelidir. Ayrıca profesyonel bir kredi yetkilisiyle konuşmak hangi alanların uygun olduğunu ve hangilerinin uygun olmadığını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Genellikle 25.000'den az insanı olan şehirler hak kazanacaktır. Kırsal alanlar da genellikle yeterlidir.


Üçüncü adım, onay almak için bir kredi yetkilisi ile anlaşmaktır. Bir USDA kredisi almak için genellikle en az 620 kredi puanına ihtiyacınız olacaktır. Bazı kredi verenler 600'e kadar iniyor ancak daha düşük puanlarla onaylanmak daha zor ve çoğu profesyonel kredi memuru bunu yapmayacak çünkü kapanma şansınız var. USDA'nın brüt gelirin ötesinde katı gelir yeterlilik faktörleri de vardır. Borç / gelir oranları diğer programlardan daha katıdır. Maksimum gelir borcunuz genellikle% 41'den fazla olamaz. Dolayısıyla, toplam borçlarınız ve yeni ev ödemeniz toplam BRÜT gelirinizin% 41'inden fazla olamaz. Kredi memurunuz, bütçenize ve vergi ve sigorta ile değer ve toplam ödemeye göre hangi evlere bakmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilir.


Son olarak ve onay sürecine bağlanmak, birkaç kredi verenin alışverişinden korkmayın. 20 kredi görevlisiyle konuşmayın yoksa kafanız karışır ve bunalırsınız. 2-4 kredi yetkilisine alışveriş yapmaya devam edin ve sadece kendinizi rahat hissettiğiniz kişilerle değil, aynı zamanda kredinin tamamlanması için gerekli deneyime sahip olan, yerel toplulukta iyi bir üne sahip olanlarla (çevrimiçi incelemelere ve şeylere bakın), ve durumunuz için kim en iyi krediyi sunuyor.


Ayrıca USDA'nın evin krediye hak kazanabileceği hususlar konusunda katı olduğunu unutmayın. Yani emlakçı sevdiğiniz ev USDA için uygun olup olmadığını sormak emin olun!


Umarım USDA sürecini biraz daha açık bir şekilde anlamanıza yardımcı oldum.
 
Üst