Yaşam Sigortasının Faydaları ve Riskleri Prim Finans

admin

Administrator
Yönetici
5 Nis 2020
29
0
1
Yaşam Sigortası Prim finansı, bilhassa yüksek net kıymetli bireyler için yaşam sigortası satın almanın daha emin bir yoludur. Bir firmanın yaşam sigortası primlerini ödünç almasını sağlar. Çoğu zaman, firmanın likiditesinin azaltılmasını önlemek için miktarın kısmen yahut tamamen borçlanmasını lüzumlu kılan devasa yükseklikte bir prime haiz olduğunda ortaya menfaat.


Genellikle, geleneksel borç verenler prim finansmanı sağlamaz ve işletme sahiplerinin krediyi garanti dibine almak için hususi prim finansmanı sağlayıcıları aramaları icap eder.


Premium Finans'ın Faydaları


Bir firma büyük oranda ödeme yaptığında, sahibi ilkin firmanın günlük emek harcaması yahut işletmenin genişletilmesi için fonlara gerek olup olmadığını düşünmelidir. Ek olarak, birtakım firma varlıklarının tasfiye edilmesini yahut kilit fonların kullanılmasını önlemek için finansman gereklidir.


Genellikle, işletmeler sürdürülebilir olması için bir tür krediye güvenir. Prim finansmanı, çoğu zaman şirkete ilişkin yaşam sigortası maliyetleri yüksek olan firmalar için borç döngüsünün bir parçasıdır.


Bir işletme sahibi, sahibinin ayda tek bir sigorta primi ödemesi yapmasına imkan tanıdıkları olan tek bir kontrat ile birden fazla politikayı finanse edebilir. Bir çok durumda, sigorta şirketleri prim finansmanını kabul eder ve direkt finans sağlayıcısından ödeme kabul eder. Bu durumda, prim finans firması sigorta firması yerine işletme sahibini satmaca edecektir.


Niteliksiz Idare edici Bonus Planlarının Prim Finansmanı


Prim finansmanı, her türden firmanın yaşamsal mensupları için mevcut olan nitelikli olmayan idare edici bonus planlarında kullanılabilir. İşveren, kapsayacakları işçileri ve bonus miktarını seçme yetkisine haizdir. İşletme sahibi, politikaya ait primleri öder ve çalışan, prim ücretine eşit vergi ödemek zorundadır.


770 Hesabın Finansmanı


770 hesabı, nakit kıymetini en üst düzeye çıkarmak için yapılandırılmış kalıcı bir yaşam sigortası poliçesidir. Toplam ölüm yardımı ve nakit kıymetini maksimize ederek yaşam sigortası poliçesinin nakit kıymetini maksimize edebilirsiniz. Genellikle, nakit kıymeti vergiden muaftır ve daima erişilebilir.


770 hesap oldukca rekabetçi bir getiri oranına haizdir ve güvence olarak kullanılabilir. Sadece primler yüksek olabilir. Yüksek net bireyler yahut işletme sahipleri, varlıkların sıvılaştırılmasına ihtiyaç duymadan prim ödemelerine ayak uydurmak için finansmana başvurabilirler.


Gördüğünüz benzer biçimde, yaşam sigortası primlerinin finansmanı, büyük miktarlarda prim ödemesi ihtiyaç duyulan bireylere ve şirketlere destek olabilir. Kendisine yahut bir çalışanına sigorta teminatı sağlarken sıvı kalmalarını sağlar. Bu, şirkete ilişkin yaşam sigortası programları ve hususi bankalara ilişkin yaşam sigortası poliçeleri için idealdir.