Web Tasarımı ve Geliştirme

B2B Web Siteniz Düşüyor mu? Bu 7 Web Sitesi Tasarımı İpucunu Deneyin

B2B Web Siteniz Düşüyor mu? Bu 7 Web Sitesi Tasarımı İpucunu Deneyin

Dan daha çok var 1,5 milyar web sitesi bugün internette. Şu demek oluyor ki bir B2B işletme sahibi olarak sizin için bunun ne anlama geldiğini tahmin edin? Tek kelime: rekabet.

Öne çıkmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız. Bunu yapmanın mükemmel bir yolu da etkili bir web sitesidir.

Sadece tasarımcı değilseniz sitenizi iyi mi optimize edeceğinizi bilmek zor olabilir. Bundan dolayı, B2B internet sayfası tasarımı için 7 ipucu içeren bu kılavuzu sizin için bir araya getirdik.

Bu tarz şeyleri aşağıda okuyun!

1. Potansiyel Müşterileri Etkili Şekilde Yakalayın

B2B web sitelerinin ortak hedeflerinden biri de potansiyel alan kişi oluşturmaktır. Bunun sebebi, satış döngüsünün çoğu zaman B2C işletmelerinden fazlaca daha uzun olmasıdır. Çoğu zaman, ilk temas internet sayfası vasıtasıyla yapılır ve peşinden alan kişi talibi, bir ilişki başlatmak için satış ekibine verilir.

Siteniz süresince, potansiyel alan kişi soruşturma formlarını eklediğinizden güvenli olun. Telefon numaraları yada e-posta adresleri karşılığında içerik sunun.

Bir yazılım sunuyorsanız, bir demo talep etmek için bir düğmeye haiz olmayı da düşünebilirsiniz. Ek olarak, insanların arama talep etmek için doldurabilecekleri bir formunuz bulunduğunu düşünün.

Satın alan talibi veritabanınızı büyütmek için sitenizin tamamında bu formları kullanın, bu da şirketinizin alt çizgisini iyileştirecektir.

2. Mobil Uyumlu Olduğunuzdan Güvenilir Olun

Bunu biliyor muydun B2B'nin% 59'u satın alma karar vericileri, alışveriş süreçlerinde ürün ve hizmetleri araştırmak için telefonlarını kullandıklarını bildiriyor mu?

Dolayısıyla, mobil siteniz o denli iyi çalışmıyorsa, bu büyük bir problemdir. Yıl 2018 ve insanoğlu B2B ortamlarında bile alışveriş yapmak için telefonlarını her zamankinden daha çok kullanıyor.

Sadece bir geliştirici değilseniz, her ekran boyutunda çalışan bir mobil site oluşturmak göz ürkütücü olabilir. Duyarlı bir tasarım burada işe yarayabilir.

Duyarlı bir site, her boyuttaki ekrana sığacak şekilde otomatikman tekrardan boyutlandırılacaktır. Dolayısıyla, sitenizi oluştururken duyarlı bir yazılım kullandığınızdan güvenli olun. Yaptığına fazlaca sevineceksin.

B2B internet sayfası tasarımınızla ilgili yardım isterseniz, adresindeki profesyonellerle iletişime geçin. LFORM.

3. Rahat Gezinme

Potansiyel bir müşterinin web sitenizi yalnızca içinde yitmek için ziyaret etmesinden daha fena bir şey yoktur. Öteki bir deyişle, web sitenizde gezinmek zorsa, başınız belada anlama gelir.

Her web ziyaretçisinin aklında bir hedefi bulunduğunu ihmal etmeyin. Daha çok data almak, satın almak yada bir problemi çözmek için sitenizde bulunuyorlar.

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan, süreçlerini olabildiğince rahat hale getirmek. Bunu yapmak için sitenizin üst kısmında tutarlı bir gezinme çubuğu bulundurun. Menünüzü her sayfada aynı sırada tutun.

Bu şekilde, insanoğlu devamlı sitenizde iyi mi gezineceklerini bilirler. Ek olarak menünüzü rahat tutun. Sitenizin 25 sayfasını tek satırda görüntülemek yerine, karmaşadan kaçınmak için açılır menüler kullanın.

4. Ustalaşmış Olsun

B2B ortamında, öteki işletme sahipleri ve çalışanlarıyla çalışıyorsunuz. Internet sayfası tasarımınız bunu yansıtmalıdır.

Sadece günümüzde ustalaşmış teriminin tanımı geçmişte olmasıyla birlikte gerilmiş değil. Birazcık gülmece kullanmak ve yaratıcı olmakta problem yoktur, bilhassa de bu, markanızın geri kalanıyla örtüşüyorsa.

Marka imajınız daha ciddiyse, bu da problem değil. Ne olursa olsun, sitenizin bulanık resimler, yazım hataları ve bozuk bağlantılar içermediğinden güvenli olun. Bu şeyler kesinlikle fena bir izlenim bırakacak.

5. Açık Olun: Başka Bir B2B Web Sitesi İpucu

Siteniz, şirketinizin kıymet teklifini açıkça belirtmelidir. İnsanlara sunduğunuz şey bu. Ürününüz yada hizmetiniz ve pazarın geri kalanından iyi mi öne çıkmış olduğu ile alakalı bilgilerdir.

Sadece, insanların bir tek ürününüzün özelliklerini okumak istemediklerini ihmal etmeyin. Kendilerine iyi mi yarar sağlayacağını bilmek istiyorlar.

Bundan dolayı, ürününüzün yada hizmetinizin potansiyel müşterilerinizin uğraştığı sorunları iyi mi çözeceği hakkında data eklediğinizden güvenli olun.

6. Anlaşılabilir Fiyatlandırma Bilgilerini Ilave edin

B2C ürünleri tipik olarak rahat bir fiyatlandırma modeline haizdir. Öte taraftan B2B ürünleri yada hizmetleri, çoğu zaman fiyatlandırma yapıları açısından daha karmaşıktır.

Tek ürünlerin fiyatlandırılması ve çeşitli paketler yada paketler olması yaygındır. Ve entegre bir iş ortağı yada tavsiye sistemi vasıtasıyla satın alan kişiler kimi zaman indirim alır.

Öteki durumlarda, fiyatlandırmayı da değiştiren ek eklentiler yada özelleştirmeler mevcuttur.

Karışıklığı önlemek için, sitenizde olabildiğince net olmalısınız. Paketlerinizi, çeşitli seçenekler arasındaki farkları gösteren karşılaştırma tablolarıyla beraber görüntüleyin.

Fiyatlandırmanız paketlerden daha karmaşıksa, insanların istedikleri ürünleri seçip seçebilecekleri bir emek harcama sayfası eklemeyi düşünün ve onlar için tam o anda orada hesaplanır.

7. Kıymetli Kaynaklar ve İçerik Sağlayın

B2B web sitenize gelen her ziyaretçi satın almaya hazır değildir. Çoğu zaman satın alma süreci fazlaca daha uzundur. Bu durumlarda, bu ziyaretçilere eğitim içinde ne olduğu sağlamalısınız.

Bu, hemen hemen bir şey satın almamış olsalar bile, bu potansiyel müşterilerle hala bir ilişki geliştirmenize olanak elde edecektir. Ve kıymetli içerik sunduğunuzda, onlara karşı da itimat geliştirmiş olmuş olursunuz.

Bu içinde ne olduğu bir e-posta adresi karşılığında sunduğunuzdan güvenli olun. Bu şekilde, onları gelecekteki bir satın alma işlemine hazırlamayı amaçlayan bir e-posta dizisi vasıtasıyla takip edebilirsiniz.

Ekibinizin oluşturabileceği bazı mükemmel içerik seçenekleri şunları ihtiva eder:

  • Web seminerleri
  • e-Kitaplar
  • Beyaz kağıtlar
  • İndirilebilir kılavuzlar
  • Sınavlar
  • Video serisi
  • Daha detaylı fiyatlandırma kılavuzları

Ve bunlar bir tek başlangıç. İçerik pazarlama stratejinizi geliştirmek için indirilebilir içerik için pek fazlaca seçenek var.

Tüm bu içerik parçalarını oluşturduktan sonrasında, bunlar bununla beraber toplumsal medyada da tanıtmak için mükemmel içeriklerdir.

Son düşünceler

İşte karşınızda: B2B internet sayfası tasarımınızı geliştirmek için 7 ipucu. Artık tüm bu seçenekleri gözden geçirdiğinize gore, şu anda durumunuza en uygun olanları seçme zamanı.

Arkasından bu tarz şeyleri uygulamaya başlayın! Neticeleri görmeye başladığınızda yaptığınız için fazlaca mutlu olacaksınız.

Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, daha çok ipucu için pazarlama blogumuza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir