Web Tasarımı ve Geliştirme

Bloglar İçin En İyi Parasız Görselleri Nerede Bulabilirim?

Bloglar İçin En İyi Parasız Görselleri Nerede Bulabilirim?

Mükemmel içerikler oluşturmak bir tek yaratıcı yetenekleriniz yardımıyla olmaz.

İçeriğinizi olabildiğince kıymetli kılmak için doğru dijital pazarlama kaynaklarına da ihtiyacınız var. Bu, bağlantı oluşturma kampanyaları ve çevrimiçi reklamları finanse etme benzer biçimde şeylere yatırım yapmak, hatta bloglar için en iyi görselleri bulmak anlamına gelir.

Başarıya ulaşmış olmasını istiyorsanız her blogun bir resme ihtiyacı vardır. Fakat sen değilsen fotoğrafçı, ustalaşmış görüntüler için ödeme yapmak kolaylıkla artabilir.

Her neyse ki, bu aracı daha erişilebilir hale getirmek için birçok parasız fotoğraf sitesi var. Daha ilkin bu şekilde bir internet sayfasını asla duymadıysanız endişelenmeyin – adım atmak için mükemmel olanların bir listesini yaptık.

İşte bloglar için parasız görseller alabileceğiniz en iyi bölgeler.

1. kültürlü

Deneyim tam olarak görünmüş olduğu gibidir – bir fotoğrafa ihtiyacınız olduğunda sadece bunun için ödeme yapmak istemediğinizde gidilecek yer.

Stokları her türlü esirle dolu. Yaşları ve geçmişi olan insanların samimi çekimlerinden güzel manzaralara ve yırtıcı hayata kadar ihtiyacınız olan her şey burada.

Tek soruşturma? Bazı resimlerin değişik kısıtlamaları ve kullanımları olacaktır.

Bir görseli indirmeden ve blogunuza koymadan ilkin erişim hakkınız olan hakları okuduğunuzdan güvenli olun. Bu, sizi Slovakça ile iyi durumda tutacak ve çekimlerini bu siteye yükleyen fotoğrafçılardan biriyle direkt çatışma benzer biçimde başka sorunların ortaya çıkmasını önleyecektir.

2. StockVault

Listede bir sonraki sırada StockVault var. Burası her türden reklamın bir araya gelmiş olduğu bir yer.

Fotoğrafçılar ve kameramanlar, insanların kullanmasını istedikleri işleri yükler. Peşinden blog yazarları, basılı medya geliştiricileri ve öteki tüm bireyler istediklerini bulur ve kampanyalarının bir parçası haline getirir.

Birisi eski, terk edilmiş bir binanın görüntüsünü arıyor olabilirken, başka bir kişinin gülen bir kişinin yada güzel bir evin muhteşem görüntüsüne ihtiyacı olabilir. İhtiyaç duyulan her ne olursa olsun, burada bloglar için fazlaca sayıda fotoğraf var.

StockVault'un ek olarak hazır ayarları, grafikleri ve dokuları da var!

Bunlar, indirdiğiniz resimlerle yada kendi başlarına kullanılabilir. Bu tür kaynaklar, herhangi bir blog gönderisini tamamlamak için son dokunuşlardır. Onları kullanıma hazır ve erişimi kolay hale getirmek, yaratıcı sürecinizi dönüştürebilir.

3. Unsplash

Unsplash, ihtiyacınız olan tüm parasız görseller için başka bir mükemmel yerdir.

Site, herhangi bir standart arama motoruna benzer bir arama işlevine haizdir. Ana sayfaya gidin, aradığınız şeyi yazın ve ortaya çıkan sonuçlara göz atın.

Yazarken ilgili, popüler aramalar için tavsiyeler de görmüş olacaksınız.

Ne aradığından bile güvenli değil misin? Unsplash’ın Chrome uzantısını kullanmayı deneyin.

Bir sekmeyi her açtığınızda yeni bir görüntü oluşturan ekleyebileceğiniz bir özelliği vardır. Görsel derhal indirilebilir. Bu, içerik oluşturmayı normalde alışkın olduğunuzdan daha keyifli ve esin verici bir süreç haline getirebilir.

4. Flickr

Flickr'ın mali açıdan hiçbir maliyeti yoktur – sadece bu sitede atlamak için birkaç çember var.

Bloglar için her fotoğraf aradığınızda, başlamanın en iyi yolu "creative commons lisansını kullanma" yı aramaktır. Bu arama, her türlü görsel içeriğe bakmanız için çeşitli parasız ufak resimlerle neticelenecektir.

Bazı resimler dikkatinizi çektiğinde, bu tarz şeyleri blogunuzda hakikaten kullanıp kullanamayacağınızı görmek için üstlerine tıklayın. Görüntüyü ilk etapta yükleyen fotoğrafçıya bağlı olarak her birinin belirli hakları ve koşulları olacaktır.

Bir çok vakit, bir fotoğrafçı bir tek çalışmalarına geri dönmek ister. Bu, onları blogunuzda kullandığınız içeriğin orijinal yaratıcısı olarak tanır ve çevrimiçi varlıklarını genişletmeye destek olabilir.

Ödeme isteyecek ya da fotoğrafların yalnızca belirli şeyler için kullanılmasına izin verecek kişiler var. Gene de Flickr, blog yazarlarının parasız fotoğraf bulması için en popüler ve en güvenilir sitelerden biridir.

5. Dreamstime

Flickr'ı kullanmaktan hoşlanıyorsanız, Dreamstime'ı da seveceksiniz.

Bu site bununla beraber fotoğrafçıların haklarını korumak için büyük bir çaba gösterirken, öteki içerik oluşturucuların parasız resimleri bulmasını kolaylaştırıyor. Her şey telifsizdir ve bulması ve indirmesi kolaydır.

Ihmal etmeyin, bazı görüntülerin bir maliyeti olacaktır, sadece bunlar yalnızca yirmi sent olacaktır!

Bu, zaman içinde artacak olsa da, her insanın ödeyebileceği bir şeydir. Ücretli fotoğraflardan birine kesinlikle aşık değilseniz, Dreamstime'ın sunmuş olduğu parasız seçeneklerden yararlanın.

6. Yeni Eski Yığın

Ya blog yazdığınız mevzu belirli bir nişin parçasıysa?

Bu, bloglar için parasız görsel aramanızı birazcık daha zorlaştırabilir. Sadece netin geniş derinliği yardımıyla olanaksız olmayacak.

Mesela Yeni Eski Hisse'yi ele alalım. Bu, eski fotoğrafları çevrimiçi kullanıcılarla paylaşmaya adanmış parasız bir görsel sitesidir. Bunlardan bazıları tarihteki mühim noktaların gerçek zamanlı hesapları olacak, ötekiler ise sizi basitçe zamanda geriye, günlük yaşamdan çekimlere götürecektir.

Her iki durumda da seyahat oldukça havalı ve Yeni Eski Yığın vasıtasıyla erişim fazlaca kolay.

7. Kamu Malı Arşivi

Public Domain Archive, blog yazarlarına daha çeşitli resimler sunması haricinde New Old Stock'un yapmış olduğu benzer biçimde çalışır.

Burada eski fotoğrafların yanı sıra çağıl çekimler ve aradaki her şeyi bulabilirsiniz. Tüm içerik tabiat çekimlerinden kent sokaklarına ve binalarına, insanlara ve nesnelere kadar uzanıyor.

Bu şekilde bir çeşitliliği keşfetmek eğlencelidir ve herhangi bir blog gönderisinde kullanmak daha da iyidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz fazlaca şey varken, blogunuzu bir interaktif dergi.

Bloglar için En İyi Görsellerin Tümünü Alın ve SEO'nuzu Geliştirin

Niçin görüntüleri kullan her her neyse, bloglarınız için?

Şundan dolayı bunlar, sitenizin sıralamasını düşündüğünüzden daha çok iyileştirebilir. Görseller, arama botlarının taraması için daha çok içerik sunar. Ek olarak, bir görseli ilgili anahtar kelimelerle adlandırıp başlık ekleyebilir yada sitenizdeki başka bir yere bağlanmak için kullanabilirsiniz.

Bu tür SEO taktiklerini daima fotoğrafçının haklarını göz önünde bulundurarak yapın.

SEO kampanyanızın bu bölümünü ve daha fazlasını yönetmenize destek olmak için bugün kaydolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir