Web Tasarımı ve Geliştirme

Blogunuzu 5 Kolay Adımda Iyi mi Büyütün

Blogunuzu 5 Kolay Adımda Iyi mi Büyütün

Blogunuz için muhteşem bir mevzu buldunuz, birkaç güzel fotoğraf çektiniz ve hatta genel site tasarımınız için beyin fırtınası yaptınız.

Sadece ilk gönderinizi yazıp yayınladıktan sonrasında, kimsenin okumadığını fark edersiniz. Blog trafiğiniz tutarlıdır, sadece devamlı olarak sıfırdır.

Blogunuzu iyi mi büyüteceğinizi öğrenmelisiniz – tamamen vazgeçmeden ilkin.

Beş kolay adımda iyi mi yapılacağını öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam edin.

1. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

Blogunuza gelen trafiği iyi mi artıracağınızı öğrenmenin ilk adımı?

Kapsamlı ve ilgili anahtar kelime araştırması yapmak için vakit ayırdığınızdan güvenilir olun.

Kullanabilirsiniz bunun gibi araçlar sunduğunuz ürün ve hizmetlerle bağlantı oluşturmak için insanların arama motorlarına tam olarak ne yazdığını anlamanıza destek olmak. Ek olarak, sektörünüzle ilgili en popüler anahtar kelimeleri bir tüm olarak daha iyi anlayacaksınız.

Mesela, bir nedime elbiseleri dükkanıysanız, anahtar kelimeler "nedime elbiseleri trendleri", "en iyi nedime elbiseleri" ve hatta "uygun fiyatlı nedime elbiseleri" şeklinde şeyler olabilir.

Bu anahtar kelimelerin yerleşimi söz mevzusu olduğunda?

İstediğiniz trafik oluşumunu, yalnızca içeriğinize rastgele olarak ilave ederek elde edemezsiniz. Bu tarz şeyleri ek olarak fotoğraf dosyası adlarına, başlıklarına, video açıklamalarına ve hatta fotoğraf başlıklarına koymanız gerekecektir.

Ek olarak, mahalli arama yapanlar için anahtar kelimelerinizi doğru şekilde optimize ettiğinizden güvenilir olun. Bu, ana anahtar kelimenizi ve peşinden işletmenizin etkinlik gösterdiği kent, eyalet yada genel hizmet bölgesini içeren birkaç uzun kuyruklu kelime öbeği eklemeniz gerektiği anlamına gelir.

2. Toplumsal Medyada Paylaşın

Muhtemelen aslına bakarsanız beklediğiniz şeklinde, toplumsal medyanın genel trafiğiniz üstünde ne kadar tesiri bulunduğunu tartışmadan blog takipçilerinin iyi mi kazanılacağına dair bir yazı yazamazsınız.

Bir blog gönderisini bitirdikten sonrasında, onu Feysbuk Business sayfanız şeklinde toplumsal medya hesaplarınızda paylaşın yada Instagram hesabınızın biyografisine bağlayın. Yazılara eşlik edecek büyüleyici ve ilgili bir minik fotoğraf seçtiğinizden güvenilir olun.

Bu, daha çok insanı tıklamaya teşvik edecektir.

Toplumsal medyanın, blogunuzu iyi mi büyüteceğinizi öğrenmenin bilhassa etkili bir yolu bulunduğunu, bundan dolayı takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın oluşturduğunuz içinde ne olduğu paylaşmasına izin verdiğini ihmal etmeyin.

Bu, hedef pazarınızı genişletmenize ve yazdığınız her gönderiden ciddi bir mesafe almanıza olanak tanıyan uygun maliyetli bir reklam stratejisine neden olur.

3. Yorumlar Bölümünü Ihmal etmeyin

Bu gönderide şimdiye kadar, iyi mi bir kitle oluşturacağınızı öğrenmenize destek olacak blog yazma tekniklerini tartıştık.

Sadece, trafik yapmaya devam etmek ve sadık okuyucularınız olmasını sağlamak istiyorsanız, etkileşime de odaklanmanız gerekir.

İşte burada yorumlar kısmı devreye giriyor. Burada, hem kendi blogunuzdaki yorumlar bölümünü hem de popüler sanayi bloglarının yorum bölümlerini kendi yararınıza iyi mi kullandığınızı kastediyoruz.

Her şeyden ilkin, devamlı insanların blogunuza bıraktığı yorumlara cevap verin. Bu, okuyucularınızın yalnızca gönderip uzaklaşmadığınızı hissetmelerine destek olacak ve sizi bir şahıs olarak tanıdıklarını hissetmelerini elde edecektir.

Bu bir şeffaflık duygusuBu bilhassa milenyum pazarı için oldukca önemlidir.

Ek olarak, sanayi bloglarını okuduğunuzda, yorum imzanıza devamlı kendi blogunuza bir bağlantı eklemelisiniz.

Sonuçta, insanoğlu bir halde sektörünüzle ilgili olan bir blogu aslına bakarsanız okuyorlarsa, sizin de sizinki de okumak isteyeceklerdir.

Bu, trafiğinizi organik olarak büyütmenize destek olacaktır.

4. Bağlantı Oluşturma Stratejinizi Artırın

Trafik artışınızı çoğaltmak istiyorsanız, blogunuza dahili ve harici olarak bağladığınızdan güvenilir olun.

Bu, yazılarınızdaki önceki içeriğinize geri dönmeniz gerektiği anlamına gelir. Ek olarak öteki yetkili sitelere bağlantı vermelisiniz. Bu, okumayı sevdiğiniz sitelerin yakında kendi blogunuza da bağlanacağı anlamına gelir.

Otorite bağlantı yerleşimlerini kendi başınıza yönetemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu şirket bunu sizin için yapmanıza destek olabilir.

Outreach Base, blogunuza ve blogunuza yüksek kaliteli bağlantılar yapmaya çalışır ve hem de rekabetçi sitelere konuk gönderileri gönderebilmenizi sağlar.

Konuk bloglama, hedef kitlenizi genişletebilir ve trafiğinizi büyütmenize destek olabilir. Bu, vakit alan bir süreç olabilir, bundan dolayı kimi zaman en iyisi misafir posta servisi zor işi çözmek için.

5. Tutarlı bir Gönderi Planı Tutun

Her şeyden ilkin, blogunuzu iyi mi büyüteceğiniz mevzusunda uzmanlaşmak, bir tane yapmaya karar verdiğinizde, genel gönderi programınızı tutarlı tutabilmenizi sağlamak anlamına gelir.

Her hafta minimum bir gönderi koymayı hedeflemelisiniz, sadece haftada üç ila dört gönderi trafiği daha süratli büyütmenize olanak tanır.

Bununla savaşım edeceğinizi düşünüyorsanız, bir içerik takvimi yazmanızı tavsiye ederiz. Bir ay süresince fikirlerinizi oluşturun ve bir haftasonunu olabildiğince oldukca gönderi yazmaya ayırın.

Arkasından, sonraki ayın mevzularını yazmaya devam ederken gönderilerinizi tertipli olarak yerleştirmek için otomatik bir gönderi programı kullanın.

Blogunuzu Iyi mi Büyütün: Toparlama

Bu gönderiden de görebileceğiniz şeklinde, blogunuzu iyi mi büyüteceğinizi idrak etmek, başlangıçta düşündüğünüz kadar karmaşık değil.

Bir tek tutarlılık, uygun anahtar kelime araştırması ve bağlantı kurma ve toplumsal medyada ve yorumlar bölümünde okuyucularınızla etkileşim gerektirir.

Hem blogunuz hem de markanızın genel internet sayfası için trafik oluşturmanın daha çok yolunu mu aramıştınız?

Destek olabiliriz.

Kaçırmayı göze alamayacağınız daha çok dijital pazarlama stratejisi için bizimle yine deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir