Web Tasarımı ve Geliştirme

Çevrimiçi Dispanseriniz İçin 10 Web Sitesi Promosyon İpuçları

Çevrimiçi Dispanseriniz İçin 10 Web Sitesi Promosyon İpuçları

Çevrimiçi olarak esrar satıyorsanız, rekabet edebilmek için doğru internet sayfası tanıtım ipuçlarına ihtiyacınız vardır.

Gerçek mekanda etkinlik gösteren bir mağazadan satış yapıyor olsanız bile, internet sayfası tanıtımı, yeni müşterilerin kapıdan girmesini sağlamanın anahtarıdır. Yalnızca çevrimiçi satış yapıyorsanız, bu müşterilerin rakiplerinizden değil sizden satın almasını sağlamanın bir yolunu bulmanız gerekir.

Bu 10 internet sayfası tanıtım ipucu, başarıya ulaşmış bir çevrimiçi dispanser çalıştırma yolunda satış yapmanızı elde edecektir. Bilmeniz gerekenleri öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Araştırmanızı Yapın

Başarı göstermiş bir internet sayfası tanıtım stratejisi uygulayabilmeniz için ilkin araştırma için birazcık süre ayırmanız gerekir.

Pazarınızın ne işe yaradığını aslına bakarsan biliyorsunuz ki – esrar. Sadece, bu pazar içinde nişinizin ne işe yaradığını bilmeniz gerekir. Tam olarak kime satıyorsunuz ve onları tam olarak neye satıyorsunuz?

İşletmenizi ne kadar değişik kılar ve belirli bir kitleyi hedeflerseniz, çevrimiçi tanıtımınız o denli başarıya ulaşmış olacaktır. Mesela, tıbbi amaçlar yada eğlence amaçlı esrar satıyor olabilirsiniz. Eğitimli, daha yaşlı bir kesime yada araştırmayla daha azca ilgilenen daha genç bir kesime satış yapıyor olabilirsiniz.

Ne kadar fazlaca araştırma yapmış olursanız, başarı için tanıtım çabalarınızı o denli fazlaca hedefleyebilirsiniz.

2. Mükemmel Bir Logonuz Olsun

Logonuz ne kadar öne çıkarsa, şirketiniz çevrimiçi ortamda o denli tanınır hale gelir.

Halihazırda bir logonuz olsa bile, kimi zaman rekabeti korumak için tekrardan tasarım en iyisidir. Birçok dispanser logosu aynı görünmeye başlayabilir – logolarda yabani ot yaprağının kaç değişik versiyonunu gördünüz?

Çıkış yapmak bu web sitesi – logolarında göze çarpan yaratıcı, soyut bir ot yaprağı kullanır.

Logonuzu öbürlerinden ayırmanın yollarını bulun. Beklenmedik bir rengi yada zekice çift kıvrımlı bir sembolü deneyebilirsiniz. Hedef kitlenizi düşünün ve onların dikkatini çekmenin en iyi yolunu belirleyin.

3. Video Yayınlayın

Videolar, çevrimiçi dispanserinizi tanıtmanın mükemmel bir yoludur. Bu biri en iyi yollar çağdaş seyircilere ulaşmak ve önemsedikleri hikayeleri anlatmak.

Videoları direkt web sitenize gönderebilirsiniz ve insanları sitenize çekmek için toplumsal medya sayfalarınızda da paylaşmalısınız. Hikayenizi özetleyen kısa videolardan daha uzun soluklu canlı güncellemelere kadar yüksek kaliteli video, istediğiniz ilgiyi çekmenin mükemmel bir yoludur.

4. Sosyalleşin

Toplumsal medyada video yayınlamaya ek olarak, etken, fazlaca yönlü bir toplumsal medya kampanyası sürdürmelisiniz.

Pek fazlaca insan toplumsal medyada yeni işler öğreniyor. Müşterilerinizin kullandığı toplumsal sitelerde etken olmak, onları sitenize çekmenin mükemmel bir yoludur. Markanızın "kişiliği" hakkında bir düşünce vererek müşterilerinizle etkileşim oluşturmak için toplumsal medyayı da kullanabilirsiniz.

5. Sitenizi Basitleştirin

Web sitelerinin çekici ve gezinmesi kolay olması önemlidir. Sonuçta, bir alan kişi ürünlerinizden keyif alıyorsa ve daha fazlası için geri gelmek istiyorsa, sitenizi onlar için bir engel haline getirmek istemezsiniz.

Web siteniz karmaşık ve kafa karıştırıcı mı yoksa temiz ve gezinmesi kolay mı? Aradıklarını ne kadar acele bulabilecekler?

Hedef kitleniz kim olursa olsun, bakması keyifli olan temiz bir internet sayfası uzun bir yol kat edecektir. Gözü istediğiniz bölgelere çekmek için sınırı olan renkler ve bolca oranda boşluk kullanın.

6. Mobil için Optimize Edin

Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda güzel görünen bir siteye haiz olmak kafi değildir. Sitenizin ek olarak cep telefonları, tabletler ve müşterilerin arama yapmak için kullanabileceği her şey için optimize edilmesi gerekir.

Mobil cihazlar için optimize edilmiş siteler, hangi aleti kullanırsa kullansın ekrana sığacak şekilde değişecektir. Herhangi bir forma uyacak şekilde değiştirilerek gezinmeleri kolay olacak, böylece telefon yada başka bir aygıt kullanan kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiklerinde engellerle karşılaşmayacaklar.

7. Teklif Promosyonları

Ziyaretçileri sitenize çekmenin mükemmel bir yolu, bir promosyon sunmaktır.

İlk kez gelen müşteriler için indirim şeklinde hususi fırsatlar hakkında onları uyarmak için pazarlama materyallerini kullanın. Hatta bir satın alma ile parasız swag bile sunabilirsiniz – birçok marihuana müşterisi iyi tasarlanmış bir tişörtü yada çakmağı sever.

Birkaç başarıya ulaşmış promosyondan sonrasında, ürün satmak için bir çevrimiçi mağaza açıp oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu, yeni bir gelir akışı sağlayabilir ve site ziyaretçilerini çekmek için yeni bir yol sağlar.

8. Alan kişi Geri Bildirimi İsteyin

Web sitenizin tanıtımının işe yarayıp yaramadığını öğrenmenin en iyi yollarından biri müşterilerden kendiniz haber almaktır.

Sitenize kullanımı kolay bir yazışma formu ilave edin. Bir satın alma işlemi yaptıktan sonrasında deneyimlerini gözden geçirmelerini isteyin. Site hakkında ne düşündüklerini idrak etmek için toplumsal medyada müşterilerle etkileşim kurun.

Müşterilerinizle etkileşimde bulunmak ve söylediklerine gore değişimler yapmak, onlara en iyi deneyimi sağlamayı önemsediğinizi gösterir, bu da onları büyük olasılıkla sadık müşterilere dönüştürür.

9. SEO kullanın

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi dispanserler dahil tüm işletmeler için fazlaca önemlidir. Arama için optimize etmezseniz, potansiyel müşteriler sitenizi ilk etapta bulamayacaklar bile.

SEO, müşterilerin bir arama motoruna yazdıklarına gore sitenizi bulmalarına destek olmak için biçimlendirme, anahtar kelimeler ve öteki stratejileri kullanır. SEO ile sitenizin aramanın en üstünde görünme olasılığı daha yüksektir.

10. Animasyonlu Reklamları Kullanın

Çevrimiçi reklamlar, çevrimiçi işletmeniz hakkında informasyon paylaşmanın mükemmel bir yoludur. Animasyonlu, hareketli reklamlar daha da iyi bir seçimdir.

İnsanlar çevrimiçi ortamda o denli fazlaca süre geçiriyor ki, çevrimiçi görüntülere duyarsızlaşıyorlar. Bununla beraber, hareketli bir görüntünün dikkat çekme olasılığı fazlaca daha yüksektir.

İşletmeniz İçin Web Sitesi Promosyonunu Iyi mi Kullanacaksınız?

Bu 10 stratejiyle, çevrimiçi dispanseriniz için başarıya ulaşmış bir internet sayfası tanıtımı yolunda ilerleyeceksiniz.

Esrar işinizi büyütmek için internet sayfası tanıtımını iyi mi kullanmayı planlıyorsunuz? Bir yorum bırakın ve hangi stratejileri deneyeceğinizi bizlere bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir