Web Tasarımı ve Geliştirme

Mükemmel Bir Yazar Web Sitesi Oluşturmak İçin Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Şey

Mükemmel Bir Yazar Web Sitesi Oluşturmak İçin Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Şey

Bir yazar internet sayfası oluşturmakla ilgileniyor musunuz? İyi bir düşünce!

Yayınlanmış olsanız da olmasanız da, her yazar, ilgili taraflar için bilgilerle dolu bir açılış sayfası olarak işlev gören ustalaşmış bir internet sayfasına haiz olmaktan yararlanabilir.

En zor kısım siteyi oluşturmaktır, sadece bir kez tamamlandığında, mağazadaki avantajları hızla farkına varacaksınız. Nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Mükemmel bir yazar internet sayfası oluşturmak için bilmenizde fayda olacak her şey burada.

Bir Ev Sahibi Seçin

Web sitenizi oluşturmanın ilk adımı bir hosting şirketi seçmektir. Bu, sitenizi çalışır durumda tutmak için aylık yada senelik ücret ödeyeceğiniz şirkettir. Hosting şirketleri söz mevzusu olduğunda değişik kategoriler vardır.

Bazıları ücretsiz bir şekilde duyuru edilir. Bu, bir blogu yönetmek yada markasını meydana getirmeye devam eden biri için harikadır, sadece aksi takdirde hakikaten özelleştirilmiş bir site oluşturmanıza izin vermez. Hizmeti ücretsiz bir şekilde aldığınız için mühim sınırlamalar olacaktır.

Peşinden, barındırma şirketine minik bir ücret gerektiren kendi kendine barındırma var. Bu seçenek, şablondan sayfalara, resimlere ve daha fazlasına kadar, oluşturduğunuz site üstünde tam bir yaratıcı kontrole haiz olmanızı sağlar.

Sadece, sitenin yönetiminden siz sorumlusunuz ve bir şeyler ters giderse problem gidermeniz gerekecek. Weebly ve Wix şeklinde sitelerin hem parasız hem de minik ücretli kendi kendine barındırma seçenekleri vardır.

Bunun ötesinde, gelecek kitap bültenleri, tur tarihleri ​​ve daha fazlası şeklinde kitlelerine iletmek istedikleri mühim oranda bilgiye haiz yayınlanmış yazarlar için en iyisi olan premium bir barındırma seçeneğidir.

Şeklinde premium bir seçenek Yön A.Ş. birazcık daha yüksek bir aylık oran içerecektir, sadece bununla beraber siteniz için güvenlik, tertipli yedeklemeler ve siteniz çökerse anında yardım da gelir.

Barındırma şirketinizi belirledikten sonrasında, sitenizin geri kalanını oluştururken ilerleyebileceksiniz. Siteyi baştan sona kendiniz oluşturmayı planlıyorsanız, işlem esnasında kafanız karışmaması yada takılıp kalmaması için açık, sezgisel ve gezinmesi kolay bir barındırma hizmeti seçmenizi tavsiye ederiz.

Alan Adınızı Seçin

Alan adınızın ne olmasını istediğinizle ilgili bazı fikirleriniz olabilir. Var ise, mevcut olup olmadığını görmeniz ve arkasından satın almanız gerekir. Adın sahipliğini korumak için senelik bir ücret ödersiniz.

Öneriyoruz etki alanınızı basit tutmak ve oldukça açık. Bir çok yazar, mevcut olana bağlı olarak internet sayfası URL'sinin tam adı .com yada .org ile beraber olmasını tercih eder. Adınız alınmışsa, adınızın sonuna "yazar" yada "kitaplar" kelimesini eklemeyi deneyin ve bu seçeneğin şimdi kullanılabilir olup olmadığına bakın.

Derhal sizinle yada işinizle ilişkilendirilemeyecek herhangi bir alan türünü seçmekten kaçınmak istersiniz. Bunu oldukca karmaşık hale getirirseniz, insanoğlu bunu anımsamaz ve insanoğlu adınızı google'da arattığında kesinlikle aramada görünmez.

Okuyucularınızın sizi çevrimiçi olarak kolayca bulmasını istiyorsunuz!

Bir Şablona Karar Verin

Sitenizin şablonunu yada temasını oluştururken göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan oldukca şey vardır ve bunu yapmanın tek bir doğru yolu yoktur. Sitenizde görünmesini seçtiğiniz öğeler, şu anda üstünde çalıştığınız şeyle ilgili olmalı ve kullanıcıları en oldukca görmelerini istediğiniz şeylere yönlendirmelidir.

En mühim sayfa ana sayfadır. Sadece sitenizin geri kalanını ihmal etmeyin. Kenar çubuğunun iyi mi görünmesini istediğinizi, içinde neler bulunduğunu ve sayfada iyi mi göründüğünü düşünün. Peki ya afişler, alt bilgiler ve başlıklar?

Bunların tümü, yoldam, yazı tipi ve renk ile işlevsellik açısından yapabileceğiniz seçimlerdir. Bu seçimleri yaparken, başka bir internet sayfasında sorunsuz ilerlemenizi elde eden şeyin ne işe yaradığını aklınızda bulundurun. Değişik şablonlara ve temalara iyi mi cevap verirsiniz ve bir web aramasındayken hangisini tercih edersiniz?

Temel Detayları Dahil Edin

Şablonunuzu kilitledikten sonrasında, sitenizin iyi mi görüneceğini bildiğiniz gibi, peki ya içerik? Şimdi sitenizde gerçekte neyin görüneceğine karar verme zamanı. Bilgilerinizi kategorilere ayırarak başlayın; bunlar sitenizdeki çeşitli sayfalar olacaktır.

Kullanıcılara doğru kişiyi aradıklarından ve doğru siteye geldiklerinden güvenli olabilmeleri için kullanıcılara bazı ilgili detayları veren bir ana sayfa şeklinde bazı temel özelliklere haiz olmanız gerekecektir. Bir "hakkında" yada "Biyografi" sayfası bir yazışma sayfasıyla beraber kendinizle ilgili birazcık paylaşmak için.

İletişim sayfası, kullananların size direkt e-posta gönderebilmesi için ayarlanabilir yada siz, arka uçta sizi işaret eden sitede doldurabilecekleri bir yazışma formu oluşturabilirsiniz. Ek olarak, yaklaşan herhangi bir emek harcama ve ne vakit bekleyebilecekleri yada neyle ilgili olduğu hakkında bilgiler içeren bir sayfa eklemek isteyeceksiniz.

Son olarak, toplumsal medya platformlarınıza bağlanan kolayca görüntülenebilir ve tıklanabilir simgelere haiz olmalısınız. Bunu yazışma sayfanıza koyabilir, sadece tıkladıkları her sayfanın altbilgisine yada kenar çubuğuna da koyabilirsiniz, böylece toplumsal medyada sizi izlemek devamlı bir seçenektir.

Bu temel özelliklerin haricinde, size uygun bir site oluşturmak için özgürce yargı sürersiniz. Onunla da yaratıcı olabilirsiniz. Bir kitap satın alırken Amazon'da yapabilecekleri şeklinde, kullananların yaklaşan çalışmanızdan alıntıları okuyabilecekleri bir önizleme sayfasına haiz olmayı düşünün.

Yeni Sitenizden En İyi Şekilde Yararlanın

Demek bir internet sayfası kurdunuz ve şimdi ona iyi mi göz atacağınızı merak ediyorsunuz. Sen bir yazarsın, öyleyse yaz! Sitenizin parçası olan bir blog oluşturmak ve sürdürmek, sayfanıza daha çok trafik çekmenin en kolay yollarından biridir.

Blogunuz her şey hakkında olabilir! Mevzular mevcut öteki çalışmalarınızla ilgili olabilir yada yazma sürecini ve sizin için iyi mi gittiğini özetleyen kişisel bir blog bile yazabilirsiniz. Öteki yazarlar bununla bağlantı kuracaklarından güvenli olacaklar.

Blogunuzu tutarlı tutun ve sitenizi tanıtmanın bir yolu olarak kullanın. Toplumsal medyada utanmayın. Yeni blog yayınınızı Feysbuk yada Twitter'a bağlayın ve insanlara sayfanıza gitmeleri için daha çok niçin verin.

Yazar Web Sitenizi Oluşturun!

Yukarıdaki adımları izleyin ve yazar web sitenizi kısa sürede yayınlayın. Kitlenizi büyütmenize ve bir yazar olarak hakkınızda vızıltı yaratmanıza destek olacaktır. İnsanların kim olduğunuzu bilmesini ve çalışmanızı okumasını istiyorsanız, sizi bulabilmeleri gerekir!

İşletmenizi kolayca büyütmenize destek olabilecek daha çok dijital pazarlama ve içerik stratejisi ipuçları için blogumuzun geri kalanına göz atmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir