Web Tasarımı ve Geliştirme

Web Tasarım İpuçları ve Püf Noktaları

Bir Web Sitesi Iyi mi Geliştirilir: Web Tasarım İpuçları ve Püf Noktaları

Web siteniz yalnızca insanların işletmeniz yada hizmetleriniz hakkında informasyon almak için gidebilecekleri bir yer değildir. Bununla beraber potansiyel müşterileri çekmek ve daha çok satış yapmak için bir fırsattır.

Web siteniz size daha çok iş getirmiyorsa, bazı değişimler yapmanın zamanı gelmiştir.

Nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Stres yapmayın! Doğru yerdesiniz.

Ilkin Bir Plan Yapın

Web sayfanızı büyütme kararını verdikten sonrasında, bir plan yapmak önemlidir. Bu, odaklanmanıza destek sağlar ve zamanınızı ve paranızı optimize etmenizi sağlar.

Mümkün olan en iyi planı yapmak için birazcık araştırma yapmak için süre ayırın. Internet sayfası tasarlayan yazıları çevrimiçi olarak inceleyin ve web sitenizde neyin noksan bulunduğunu bulun.

Rakiplerinizin internet sayfalarını de tıklayın. Onlar için ne işe yarıyor? İlk elden mükemmel bir internet sayfası icra eden şeyin ne olduğuna tanık olarak, web stratejinizi geliştirmek için net bir plan yapabilirsiniz.

Nelerden Kurtulmalı

Web sitenize yeni öğeler ilave etmeden önce yağı kati. Bu, dağınıklığı temizlemek, antipatik yığın fotoğraflarını kaldırmak ve her sayfadan gereksiz detayları çıkarmak anlamına gelir.

Acımasız olmaktan korkmayın. Ne kadar fazlaca kurtulabilirseniz, mükemmel yeni içerikler için o denli fazla alana haiz olmuş olursunuz.

Kolayca Erişilebilir Toplumsal Medya Düğmeleri Ilave edin

Artık üstünde çalışabileceğiniz güzel ve temiz bir sayfanız olduğuna nazaran, yararlı web tasarım öğeleri sunmaya odaklanın. Adım atmak için mükemmel bir yer, erişilebilir toplumsal medya düğmeleridir.

Sonuçta, bitti iki milyar sosyal medya dünya genelinde kullanıcılar. Dolayısıyla, bu pazardan yararlanmıyorsanız, bir ton potansiyel satışı kaçırıyorsunuz anlamına gelir. Kullananların sayfalarınızı paylaşmalarına ve takip etmelerine olanak tanıyan rahat düğmeler ilave ederek trafiği artıracak ve erişilebilirliği iyileştireceksiniz.

Hikayeni anlat

Web sitenizin "Hakkımızda" bölümünü eklemek, potansiyel müşterilerle kişisel düzeyde bağlantı oluşturmak için mükemmel bir fırsattır. İşletmenizi ve orada çalışan insanları hususi kılan nedir?

Bir öykü anlatmak için bu öğeyi kullanın. Bu bir tek müşterilerin sizi daha iyi tanımasına destek olmakla kalmayacak, hem de kendinizi ve ürünlerinizi yada hizmetlerinizi pazarlamanız için başka bir yol da elde edecektir.

Harekete Geçirici Mesajları Dahil Edin

Web sitenize gelen yeni bir ziyaretçiyi yitik ufak bir kuzu olarak düşünün. Onları doğru yöne götürmezseniz, hangi yöne gideceklerini bilemezler!

Harekete geçirici ileti, web sitenizde kullanıcılara ondan sonra nereye gideceklerini gösteren bir öğedir. Netliği ve kullanıcı dostu deneyimi çoğaltmak için web sayfanızın tamamına dahil etmek önemlidir.

Potansiyel müşterilere sorunlarını çözebileceğinizi göstermek için CTA'ları kullanın. Bunu yapabilirseniz, onların itimatını ve işlerini kazanırsınız.

Resimlerle Bir Web Sitesi Iyi mi Geliştirilir

Web sayfanızdaki fotoğraflara bakın. Ziyaretçilerinize hangi mesajı iletiyorlar?

Siteniz can sıkan, rahat resimler içeriyorsa, daha iyisini yapmanın zamanı gelmiştir. Buradaki amaç, potansiyel müşterilerin itimatını onlara kim olduğunuzu göstererek kazanmaktır.

Bunu başarmak için gerçek çalışanların kişisel fotoğraflarını kullanın. Ve onunla eğlenmekten korkmayın!

Kolay Gezinmeye Odaklanın

Potansiyel bir satışı çevrimiçi olarak kaybetmenin en süratli yolunu öğrenmek ister misiniz? Gezinmesi zor bir web sayfasına haiz olarak.

Ne de olsa denizde bolca oranda balık var. Web siteniz hantal yada kafa karıştırıcıysa, insanoğlu düşünmeden bir sonrakine geçecektir.

Karışıklığı önlemek için, web sitenizin düzenini tekrardan tasarlarken erişilebilirliğe ve yumuşak geçişlere odaklanın. Her fırsatta kendinize şu suali mesele: "Bunu kullanıcılar için daha da kolaylaştırmanın bir yolu var mı?"

Boş Alanları Kucaklayın

Web tasarımı söz mevzusu olduğunda, beyaz boşluk iyi bir şeydir! Aslına bakarsak, web siteniz için organizasyonun ve okunabilirliğin mühim bir parçasıdır.

Web sayfalarınıza olabildiğince fazla informasyon sığdırmak cazip gelse de, bu genel halkla yazışma kurmanın etkili bir yolu değildir. Kullanıcılar hem netlik hem de görsel aşırı uyarımı önlemek için metin ve resimlerin çevresinde negatif boşluğa gerekseme duyar.

Web sitenizi gözden geçirirseniz ve yeterince beyaz alan görmezseniz, bazı görsel malzemeleri kaldırmanın zamanı gelmiştir. Yalnız yazışma için yaşamsal olanı bırakın.

Web Sitenizi Gerçek Kişiler Üstünde Kontrol Edin

Web sitenizin muhteşem bulunduğunu düşünseniz bile, başkalarının değişik bir deneyimi olabilir. Sayfanızı güvendiğiniz gerçek insanoğlu üstünde kontrol etmekten daha iyi bir yol var mı?

Tavsiye almak için ailenizi, arkadaşlarınızı yada mevcut müşterilerinizi kaydedin. Hizmetleriniz hakkında informasyon edinmek yada sizinle yazışma oluşturmak şeklinde çeşitli amaçlarla web sitenizde gezinmelerini ve tıklamalarını sağlayın. Geri bildirimlerini kulak verin ve ilerlemenize rehberlik etmesine izin verin.

Mobil Optimizasyon Bir Zorunluluktur

Günümüzde insanoğlu her şey için cep telefonu kullanıyor. Bu, web üstünden hizmetler hakkında informasyon edinmeyi ve çevrimiçi alışveriş yapmayı ihtiva eder.

Web sitenizi bir mobil tarayıcıdan ziyaret edin. Kullanımı ve gezinmesi kolay mı?

Değilse, bu problemi gidermeyi bir numaralı önceliğiniz haline getirin. Web siteniz mobil uyumlu değilse, pek fazlaca işi kaçırıyor olabilirsiniz.

Kendi Başınıza Yapmanıza Gerek Yok

Internet sayfası tasarımı kolay bir iş değildir! Ve bir uzman değilseniz, web sayfalarınızı optimize etmeye çalışırken bazı sorunlarla karşılaşacağınızdan güvenilir olabilirsiniz.

Unutma, yardım edebilecek insanoğlu var. Ustalaşmış internet sayfası tasarım şirketleri Finepoint Tasarımı, web sitenizin tam potansiyeliyle çalışmasını elde edecektir. Bir tasarım şirketi kiralamak, geleceğiniz için zekice bir yatırımdır.

Web Sitenizi Öne Çıkarın

Gördüğünüz şeklinde, doğru internet sayfası tasarımı, işinizi optimize etmenin ve potansiyel satışları artırmanın yaşamsal bir parçasıdır. Ve bir internet sayfasını iyi mi geliştireceğinizi öğrenmek söz mevzusu olduğunda, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey yukarıdaki ipuçlarını bir rehber olarak kullanmaktır.

Web sitenizi olabildiğince açık ve erişilebilir hale getirerek, alan kişi etkileşimini teşvik edecek ve kullanıcı memnuniyetini artıracaksınız. En iyi sonuçlar için mobil optimizasyona, görsel organizasyona ve toplumsal medya erişilebilirliğine odaklanın.

Bu internet sayfası tasarım makalesini beğendin mi? Sitenizin tasarımını geliştirmenize destek olacak daha çok informasyon için burayı tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir